
Лисогор обговорив з представниками ЕС побудову нової Луганщини на основі сучасних технологій
Очільник Луганщини Артем Лисогор зустрівся із політичними радниками посольств 15 країн-членів ЄС, 11 з яких вже мають історію співпраці із Луганською областю.
Про це повідомляє Луганська ОВА
Голова Луганської ОВА подякував міжнародним партнерам за прихисток та турботу про наших громадян за кордоном та акцентував на основних проблемах, які необхідно вирішити у рамках підготовки до деокупації територій.
«Не реконструкція, а побудова нової Луганщини та основі сучасних технологій «зеленої» енергетики, енергозаощадження та водопостачання», - таку мету розвитку області окреслив Артем Лисогор. Він додав, що ворог під час відступу повністю знищує інфраструктуру, тому усе доведеться будувати «з нуля».
Артем Лисогор поінформував дипломатичну місію про діяльність обласної влади щодо підтримки своїх громадян, зокрема розширення спектру послуг, які надаються у гуманітарних хабах. Та окремо наголосив на відновленні діяльності медичних та навчальних закладів області, а також Планах відбудови територій після їх деокупації, які вже розроблені громадами та будуть презентовані на міжнародній виставці «ReBuild Ukraine» у Польщі.«Наша область – чистий аркуш паперу, на якому ми маємо створити сучасний європейський регіон, не забуваючи нашу історію», - підсумував голова облдержадміністрації.
На завершення зустрічі начальник Луганської ОВА наголосив:
«Зараз ми не говоримо про гроші, ми говоримо про проєкти – вони мають бути готові на момент деокупації. Європа та Україна будуть сильними тільки разом! А ворога ми доб’ємо!» - пожартував він.
На запитання Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Кіпр в Україні Ліни Темістоклеус щодо умов відновлення українських документів тим, хто перебував в окупації, та мотивації людей повертатись у Луганську область після її звільнення Артем Лисогор відповів:
«Методики проведення стабілізаційних заходів та відновлення втрачених документів давно відпрацьовані. Наразі вже розроблений покроковий план дій. Вже є у наявності два мобільних ЦНАПи, незабаром придбаємо ще два. Паспорти – не проблема. Проблема в оперативному забезпеченні людей продуктами харчування, водою та медичними послугами, адже наразі в окупації залишились 20 000 людей, життя яких залежить від певних медичних препаратів» та додав: «Мотивувати людей потреби немає, вони готові відновлювати свої рідні міста та села. Їм потрібна допомога у цьому».
Долучайтесь до "Спільноти Відновлення" — засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом
Також: гуманітарну ситуацію на Донеччині обговорили сьогодні із делегацією представництва ЄС в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.