
"Лиманське лісництво" відроджує ліси Лиманщини
З моменту деокупації й до сьогодні “Лиманське лісництво” вже здійснило ряд робіт для відновлення своєї діяльності й території самого лісу.
Східний Варіант особисто дізнався, як зараз йде відновлення “зелених легенів” Лиманщини.
Повний текст тут: врятувати дерева та розмінувати ліси: як відновлюється лиманське лісництво та які з цим є проблеми
“Розроблена проєктно-кошторисна документація на ремонт адміністративної будівлі та будівлі гаражів. Проведено ремонтні роботи в конторі “Лиманського лісництва”. Замінено вікна, двері, відновлено його роботу та прийом громадян. Підведено електроенергію, відновлене електропостачання. Відновлена робота цеху перероблення деревини. Ми можемо зараз здійснювати роботи з перероблення деревини”, – розповідає директор “Лиманського лісгоспу” Олексій Приходько.
А ще: сьогодні День звільнення від російської окупації першого міста на Донеччині - Лимана


Проблемою для лісництва залишається гасіння пожеж, адже, частина автомобільної техніки була знищена, а більшість території лісу досі залишається замінованою. За словами Олексія Приходька, є загроза того, що під час літніх пожеж міни будуть вибухати, що спричинятиме ще більше розгортання вогню.

“Ми не можемо проводити профілактичні заходи, це прокладання мінералізованих смуг. Ми не можемо здійснювати виїзди на лісові пожежі безпосередньо, тому що територія замінована. Я не можу ставити під загрозу життя людей і відправляти їх в такий час, з таким станом доріг на гасіння. З обладнання ми відновили одну пожежну автомашину, але вона не може виїжджати на ту територію, яка не розмінована”, – пояснює Олексій Приходько.

Тому на цей момент “Лиманський лісгосп” не може повноцінно здійснювати заходи з гасіння лісових пожеж. І хоч роботи з розмінування проводяться постійно, та йдуть вони повільними темпами.

“Ми розглядали інші варіанти гасіння пожеж. З повітря це буде неможливо, бо фронт бойових дій знаходиться за 10-15 км. Повітряний простір під загрозою. Якщо лінія зіткнення відсунеться, або взагалі відійде якнайдалі, то можна спробувати застосувати повітряний спосіб гасіння лісових пожеж. Але зараз повітряні цілі можуть бути атаковані”, – каже Олексій.

З середини квітня у “Лиманському лісовому господарстві” запрацювала власна пилорама. Це дає можливість готувати дошки з пошкоджених та сухих дерев, які пізніше підуть на відновлення покрівлі у населених пунктах, постраждалих від війни.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.