
Лубінець на прикладі Маріуполя показав трагедію українського народу і закликав визнати дії росіян у місті - геноцидом
Європейських партнерів закликали визнати дії росіян у Маріуполі геноцидом.
Про це доповідає Маріупольська міська рада
У Римі омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець на прикладі Маріуполя показав європейським партнерам трагедію українського народу та закликав визнати дії росіян у місті - геноцидом.
«Холод, голод, страх, зруйновані будинки й близькість смерті — все це стало реальністю жителів Маріуполя після початку блокади. Це життя розділене на “до” і “після”…», - зазначив він.
Дмитро Лубінець окремо зупинився на злочинах росіян у місті - вбивствах мирного населення, знищеннях об’єктів культури, перешкоджанню евакуації, проведення депортації та фільтрації. Акцентував увагу на вивезенні дітей.
«Водночас: аби мати націю, ми працюємо! Цьогоріч у травні нам вдалося об’єднати родину з Маріуполя – матір, батька та їхню дочку Анну-Марію. Неодноразово розповідав цю історію і вкотре наголошую: Україна робить все можливе для возз'єднання родин і повернення депортованих дітей! Але нам потрібна допомога!» - зазначив омбудсмен.
Також він подякував міжнародним партнерам за підтримку України.
А ще: у міськраді показали, як виглядають дитячі поліклініки в окупованому Маріуполі: фото
Нагадаємо, 1 березня 2022 року розпочалася блокада Маріуполя. Війська рф оточили Маріуполь. Сотні тисяч людей опинилися під регулярними обстрілами без доступу до води, тепла та їжі, без мобільного зв’язку та можливості безпечно виїхати з міста.
Люди залишились без опалення у мінусову температуру. Російські окупанти заблокували Маріуполь ще на початку березня. За цей час вони майже зрівняли його із землею, знищивши близько 95-98% усіх будівель.
Точна кількість жертв від ворожих обстрілів у Маріуполі - невідома.
Окупанти перетворюють Маріуполь на справжнє руїни. Зносять зруйновані обстрілами будинки, щоб приховати сліди злочинів.
Місто досі живе в основному з проблемами водопостачання, їжі, житла, елементарних засобів доступності. У ньому з’явилося безліч братських могил з мирними жителями.
Люди змушені були працювати за їжу, розбирати завали, прибирати тіла загиблих з-під завалів, з вулиць, наражаються на небезпеку через мінну та екологічну небезпеку. Тощо.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.