"ЛДНР" - це бандитське беззаконня з імітацією державних механізмів, - Гармаш
Журналіст і донеччанин в ТКГ Сергій Гармаш вважає, що "ЛДНР" - це бандитське беззаконня з імітацією державних механізмів.
Про це він заявив в інтерв'ю Економічним новинам обговорюючи проблему реінтеграції місцевого населення ОРДЛО, передає Східний варіант.
Раніше віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков сказав, що реінтеграція Донбасу триватиме 25 років.
На що Гармаш вважає, що потрібно розуміти, що ми маємо на увазі під реінтеграцією Донбасу? Резніков говорив про безпечну реінтеграцію, що має на увазі під собою і психологічну реабілітацію:
"Дійсно, багато людей загинуло. Майже 14 тис. жертв. За моїми підрахунками їх близько 15 тис. Зрозуміло, що у всіх є родичі та особисте ставлення до факту цих смертей по обидва боки. Ці рани будуть гоїтися довго. Якщо взяти період 25 років - це якраз зміна поколінь, чого може бути досить, щоб біль вщух", - зазначив донеччанин в ТКГ.
Україна - це держава, а то, що там зараз - це бандитське беззаконня з імітацією державних механізмів, з убитою й безперспективною економікою.
"Якщо ми говоримо про реінтеграцію як про фактор політичний і економічний, то тут багато часу не потрібно. Згадаймо як швидко окупований Донбас з українського перетворився в проросійський. Це пів року технологічної та пропагандистської роботи. Те ж саме буде і з поверненням до складу України. тут навіть буде швидше, тому що це все-таки українська територія. Спрацює, як то кажуть, «м'язова пам'ять»", - вважає Гармаш.
"Якщо Україна запропонує цьому регіону економічні та соціальні умови кращі, ніж він має зараз, то адаптація відбудеться дуже швидко. А українська сторона в будь-якому випадку запропонує умови кращі, тому що Україна - це держава, а то, що там зараз - це бандитське беззаконня з імітацією державних механізмів, з убитою й безперспективною економікою. Тому великої проблеми в реінтеграції по цій частині не буде. Хоча психологічні проблеми будуть довго. Але нам не обов'язково, щоб вони любили Україну. у нас на вільній території 20% населення не любить Україну … Нам головне, щоб ці люди не захоплювали адміністративні будівлі та дотримувались закону", - констатує журналіст.
Читайте також: 27-28 квітня проведуть чергові зустрічі в рамках роботи ТКГ Донбасом: порядок денний