Експосол США розповів, яка політика адміністрації Байдена допоможе врегулювати ситуацію на Донбасі
Яка політика адміністрації президента США Джо Байдена допоможе врегулюванню ситуації на Донбасі, і чому потрібно нагадувати Заходу про Будапештський меморандум.
Про це в ефірі Ukrlife.TV розповів директор Євразійського центру при Атлантичній раді (Atlantic Council), експосол США в Україні Джон Гербст, інформує "Дом".
Він прокоментував рекомендації експертів Atlantic Council адміністрації президента США Джо Байдена призначити спеціального представника по Донбасу для участі в переговорах з Кремлем. При цьому Джон Гербст зазначив, що не має значення, чи буде це представник Держдепу США, як Вікторія Нуланд, або спецпредставник з особливими повноваженнями переговірника, як Курт Волкер.
"Важливо, щоб Америка грала роль у дипломатичному процесі. Не важливо, як саме Америка це робить. Нуланд була ефективна при Обамі, та Волкер був ефективний. Значить, обидва варіанти. Не важливо, який з них зараз обрати", — вважає американський дипломат.
Експерти Atlantic Council рекомендували адміністрації Байдена підняти питання відповідальності підписантів Будапештського меморандуму з кількох причин, пояснив Джон Гербст.
"Ми посилалися на Будапештський меморандум, тому що це нагадує світові, що криза в Україні — це результат кремлівської агресії. І ця агресія не збігається з відповідальністю підписантів Будапештського меморандуму... Ми також піднімаємо це питання, щоб нагадати [про наслідки] країнам Європи, які не хочуть протистояти кремлівській агресії в Україні. На мій погляд, це корисна тактика", — розповів про мотиви рекомендації експосол США.
Посилити санкційний тиск на Москву — ще одна рекомендація адміністрації американського президента, яку пояснив Джон Гербст:
"Я хочу, щоб ми заявляли зараз про санкції, які будуть застосовані, скажімо, через шість місяців, якщо кремлівська війна продовжиться. Щоб вони знали сьогодні, що, якщо їх війська, офіцери, військові залишаються на Донбасі, що через шість місяців будуть ще санкції, і через рік — ще санкції. Щоб натиск посилювався, поки їх агресія триває. Я не знаю, чи готова адміністрація Байдена прийняти таку пораду, але на мій погляд, це був би найкращий інструмент, щоб переконати Путіна в нужді піти зі сходу України".
Джон Гербст також вважає, що у 2014 році реакція Заходу на російську агресію в Криму та на Донбасі була запізнілою й слабкою, але зараз ситуація змінилася.
Читайте також: Україна хоче, щоб США приєдналися до "нормандського формату", - Маркарова