Краєзнавець розповів, як туризм може допомогти в реінтеграції людей з ОРДЛО
У березні голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів заявила, що в Україні планується розробити туристичні маршрути для людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях.
Про це повідомляє Східний Варіант.
У соцмережах цікавляться: а чи є, що показати людям в ОРДЛО, адже багато хто з них вже відвідували туристичні Мекки Донецької та Луганської областей до початку конфлікту.
Місцевий краєзнавець розповів «Східному варіанту», які місця можуть бути цікаві жителям ОРДЛО.
«Це і нові місця, і вже відомі туристичні об'єкти, які зазнали змін за останні роки. Наприклад, ландшафтний парк Клебан-Бик. Те, як він виглядав 10 років тому, і як виглядає зараз - це вже різні місця. Там нові екологічні маршрути з'явилися, яких до війни не було. Соляні шахти в Соледарі також перетворюються. Раніше можна було потрапити в спелеосанаторій, а зараз Артемсіль відкрила новий маршрут - це історична експозиція. Можна подорожувати по виробках 1880-х років, тобто по найпершим»,
— каже краєзнавець, автор проекту «Шлях, зазначений сіллю» Михайло Кулешов.
Важливо, що такі туристичні поїздки Україна може використовувати, щоб більше спілкуватися з людьми з окупованих територій, дізнаватися про їхні проблеми та потреби з перших вуст.
А також це можна розцінювати як можливість проговорити хворобливі та конфліктні теми й розвінчати фейки російської пропаганди.
Наприклад, за допомогою екскурсії можна пояснити процес декомунізації та його необхідність.
«Треба розповідати, чому це було зроблено. Наприклад, чому Бахмуту (до декомунізації - Артемівськ - «Східний варіант») було повернуто історичну назву. Або, якщо взяти того ж Власа Чубаря, радянського партійного діяча, одного з виконавців Голодомору в Україні, пояснювати, чому не можна, щоб парки або сквери мали його ім'я. Якщо торкатися цієї теми, то потрібно пояснювати, які злочини проти людяності він зробив і чому була проведена декомунізація»,
— пояснює Михайло Кулешов.