Команда з Вугледара увійшла до TOR-5 переможців всесвітньої олімпіади з робототехніки
18-21 листопада команда робоклуб “Вугледар” представляла Україну на міжнародному фіналі Всесвітньої олімпіади з робототехніки World Robot Olympiad International Final 2021. Олімпіада тривала онлайн, у ній взяли участь понад 200 команд із 65 країн світу.
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Проект USAID «Економічна підтримка Східної України»
Україну у цій олімпіаді представляли три команди – з Вугледара (Донецька область), Кам’янки-Дніпровської (Запорізька область) та Києва.
Команда з Вугледара показала відмінний результат - увійшла в ТОР-5 переможців серед найкращих команд світу. Це один із найкращих результатів за історію участі України у цій олімпіді з 2009 року.
У категорії Elementary до 12 років команду представляли троє підлітків – Микита Теличко, Поліна Свєтова, Макар Теличко.
Під час олімпіади команда мала виконати завдання сезону – розпізнати, де у кімнаті перегоріли лампочки, вилучити їх, відвезти в зону переробки та розмістити нові енергозберігаючі лампочки на місці перегорілих.
Також робот має оцінити рівень освітлення у кімнаті – якщо його не вистачає, додати сонячних батарей залежно від того, звідки падають промені сонця.
Також команди-учасниці отримали додаткове завдання, на виконання якого мали добу.
“Впродовж двох днів діти наполегливо виконували завдання, записували відео, працювали в команді. Підсумком першого дня наш результат був 43 секунди, у другий день ми впоралися із завданням за 15 секунд. Секунди вирішували, на якому місці ми опинимося. Це гарний результат, хоча зараз знаємо, чого з дітьми прагнути далі”, - розповіла керівниця центру робототехніки Ганна Теличко.
До цієї олімпіади команда готувалася кілька місяців.
Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Ганна Теличко розвиває мережу центрів робототехніки в Донецькій області – у Вугледарі, Кураховому та Волновасі. Наразі центри відвідують понад 200 дітей.
Комунікаційна кампанія “Схід: Перезавантаження” покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.
Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.