
Команда найкращих міжнародних архітекторів показала у Львові плани відновлення Маріуполя після деокупації: трансляція
Деокупований Маріуполь буде осучаснено, при цьому, тут буде збережено історичну основу, та застосовані питання екологічної та урбаністично-свідомої відбудови міста. Будуть створені пам'ятні зони подій, які теж мають бути екологічними та багатофункціональними.
На цьому наголосили міжнародні експерти, анонсуючи проєкт відбудови Маріуполя, передає Східний Варіант.
Команда найкращих міжнародних архітекторів з проєкту "Ре: Маріуполь" показала перші напрацювання плану нового Маріуполя.
Колишні промислові зони "Азовсталі" та узбережжя Кальміусу мають перетворитись на нові - зелені та змішані мікрорайони.




При цьому, новий транспортний хаб має розташовуватися на "півострові" між двома частинами майбутнього центру міста — історичною та новою. Нова залізниця з’єднає приморські села з містом, аеропортом та регіонами України. Місто має розгорнутися до води та природи. Вважають творці проєкту.
Також у Маріуполі можуть з’явитися 6 магнітів, що притягуватимуть людей. А саме - Центральний вокзал, Музей Маріуполя та Базарна площа, Центр пам’яті "Драмтеатр", Центральний пляж та Кампус "Мозаїка", Центр сталі, Центр пам’яті "Азовсталь".
Щодо підходу до щільності заселення у місті.
Основною метою проєктантів і розробників на першому етапі є врахувати як мережа поселень із низькою щільністю заселення, яка не щільно забудована мережа з перспективою на зростання заселення.
"Повертаючись у Маріуполь, люди будуть все більше продумувати, як покращити своє місто. Зараз це місто у вигнанні. Ми зосередилися на цифрі від 100 до 400 тисяч людей й на заселення, враховуючи скільки людей може повернутися у місто відразу після перемоги. Це лише початок, підкреслює експерт", - пояснює нідерландський архітектор Фулко Трефферс.
Нагадаємо, що незалежне медіа Донецької та Луганської областей Східний Варіант запустило "Спільноту Відновлення" для збору донейтів.

Наступні розрахунки покаже економіка, вважає він.

Щоб надалі розвивати Маріуполь після деокупації та реінтеграції - потрібно на перший етап - не менше 100 тисяч робочих місць, - вважають експерти.
"Бо буде тільки концепція дому, і ми не забезпечимо робочі місця. А роботу люди будуть шукати у Києві, Бердянську, ще десь. Ми спробуємо забудувати між південним заходом і південним сходом. Але, якщо ми будемо будувати по околицях - важко буде з'єднати це все в єдину систему", - вважає нідерландський архітектор Фулко Трефферс.
За словами аналітиків, у відновленні Маріуполя потрібно прямувати з моноекономіки до мультиекономіки. І від економіки забруднення - до чистої економіки.
Коли рф і Білорусь відійдуть з Маріуполя - місто знов стане найсхіднішою брамою Європи. Маріуполь стане основою відбудови для всієї Донецької області, - підкреслив нідерландський архітектор Фулко Трефферс.
Настав час виправити історичні та урбаністичні "помилки" будування у місті.
Найперша задача проектантів - перебудувати порт на сучасну локацію, де будуть заходити великі кораблі з великими вантажами. Промисловість порту планують винести за межі міста, щоб місто було більш екологічним.

У планах розробників створення нових зелених зон, локацій для відпочинку. Історичних пам'яток. Тощо.
На "Азовсталі" розробники планують створити мультифункціональну зону. Але вона матиме за основу музей подій - меморіал, того, що відбувалося тут у березні 22 року і пізніше
"На цій локації може бути створено пам'ятник для загиблих тут українських солдатів і мирних громадян", - вважає нідерландський архітектор Фулко Трефферс.

Разом з тим, ця зона важлива та екологічно забруднена на цей час. Але ця зона важлива, бо вона поєднує інші різні частини міста. Чим більше людей будуть мати доступ до моря, тим краще. Наголошують автор проєкту.







Розробники планують змінити місцерозташування порту, перенести зону будівництва сталі за місто. Все це направлено на більш розвинену екологічну складову по відновленню та відбудові Маріуполя після деокупації та реінтеграції.
У планах по Новому центру Маріуполя - півострову, де буде також відновлення залізничної станції, створення зони відпочинку для родин і не тільки.
На місці розбитого загарбниками Маріупольського Драмтеатру розробники пропонують зробити двохповерховий культурний комплекс, у нижній частині - музей подій Маріуполя та бомбардування ворожими військами міста та театру, у верхній частині - буде проходити відновлення сучасного культурного життя Маріуполя.


Повну трансляцію про проекту відновлення Маріуполя після деокупації дивіться у відео.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.