"Екодія" направила чотири тонни гуманітарної допомоги шахтарським містам Донеччини
Відділ енергетики Центру екологічних ініціатив "Екодія" останні чотири роки співпрацював із шахтарськими містами сходу України. Тепер, під час повномасштабної війни, його працівники зайнялися гуманітарною допомогою цим населеним пунктам.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на організаторів акції
Наразі її отримали чотири міста (Добропілля, Покровськ, Білозерське та Селидове) Донецької області.
«Ці міста входять до Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області. Вона створена в травні 2019-го, До неї входять 9 шахтарських міст Донеччини, які займаються питанням енергетичного переходу з урахуванням інтересів місцевих жителів, а також три місцевих громадських організації та Донецька торгово-промислова палата. Цю Платформу від самого початку створення підтримує Екодія разом з партнерами – Луганським обласним правозахисним центром “Альтернатива” та Germanwatch", — розповів Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО «Екодія».
Ці міста планують свій майбутній розвиток із поступовим відходом від видобувної промисловості. Екодія їм у цьому допомагала. Зараз же чотири з них отримали загалом близько 4 тонн допомоги.
Анастасія Стадник, асистентка відділу енергетики Екодії, прокоментувала:
"Гуманітарна допомога — це не лише про постачання медикаментів чи харчових продуктів, але й про комунікацію, людяність та небайдужість. У цей важкий час для всієї України потрібно бути завжди готовим допомогти. Для нас було дуже важливо надіслати допомогу туди, де цього потребують. Цей процес не з легких, бо задіяно багато людей. Від постачальників, працівників ОДА, до волонтерів, котрі допомагають її сортувати та відправляти".
До міст надіслали харчові продукти, товари побутової хімії та особистої гігієни, партію ліків.
Сюжет ТК “Орбіта” із Покровська:
Анастасія Бушовська, експертка з енергетичної політики Екодії, зазначила:
"Виникали труднощі з пошуком постачальників, які продовжують працювати та можуть надати хоча б половину від запитуваних товарів. У кожному окремому випадку були свої нюанси, наприклад, в одній громаді нам не повідомляли кінцеву точку вивантаження, побоюючись обстрілів; в іншій — спочатку не могли ідентифікувати наші посилки, бо при отриманні записали їх як “від Толі зі Львову”. Але це було варте зусиль, адже так ми можемо допомогти закрити частину потреб громад, з якими співпрацюємо".
"Екодія" не лише допомагає містам Донеччини планувати структурну трансформацію регіону після майбутнього згортання вугільної промисловості, але і виступає за відмову від викопного палива та перехід до відновлюваних джерел енергії.
"Екодія" наголошує, що саме надприбутки від продажу викопного палива дозволили профінансувати росії війну проти України, а надмірне використання газу, нафти, вугілля та урану у світі сприяє глобальній зміні клімату.