Клименко пояснив, чому "Гвардія наступу" була створена саме в системі МВС
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповів, що формувати підрозділи було б набагато довше зі співробітників, яких переводили б до ЗСУ, аніж у МВС.
Про це він розповів в інтерв’ю BBC News Ukrainian.
"Подивіться, є, наприклад, поліцейський, який проходить службу в Тернопільській області. Він хоче взяти участь в бойових діях. Він має звання старший лейтенант або капітан поліції. Для того, щоб піти в ЗСУ, йому треба звільнитися, втратити звання, втратити ті преференції соціальні, які має поліцейський, і перейти до ЗСУ рядовим. Після закінчення війни, щоб нам його взяти назад в поліцію, необхідно пройти комплекс відбору і навчання, бо так вимагає закон", - пояснив міністр.
Клименко зазначив, що під час формування підрозділу Гвардії Наступу в Нацполіції, вони залишають місце для цього добровольця у майбутньому.
"І після закінчення воєнного стану особа повертається на свою посаду слідчого чи оперуповноваженого, чи спецпризначенця в Нацполіцію. Це стосується і прикордонників, це стосується й офіцерського складу Нацгвардії. Я не бачу тут проблеми", - додав глава МВС.
Урядовець зазначив, що формування цих підрозділів зайняло б більше часу, якби бійці переводились б до Збройних Сил України.
"Більш того, ми б формували набагато довше, якби співробітників з одних підрозділів, які, наприклад, зайняті на охороні громадського порядку, переводили в Збройні Сили. Це зайняло б місяці й місяці. А ми сформували швидко ці підрозділи як з цивільних людей, так і з чинних працівників для того, щоб досягти ефективності й головне – встигнути підготувати ці підрозділи до участі у війні", – поінформував Клименко.
Щодо керівництва Гвардії Наступу, то міністр відповів: "Зараз вони керуються з боку командувача НГУ, голови Держприкордонслужби та голови Нацполіції. Після того, як ці підрозділи будуть висунуті в район бойових дій, відповідно до наказу головнокомандувача ЗСУ, вони будуть виконувати військові завдання, які сформує Генштаб і командування військового напрямку".
Читайте: На вступ до "Гвардії наступу" близько 5% заявок подали жінки
Довідково. МВС розпочало формування штурмових бригад Нацгвардії, Нацполіції та ДПСУ. Проєкт називається "Гвардія наступу". Це бригади з добровольців, які братимуть участь у звільненні Луганська, Донецька і Криму.
Бригади Національної гвардії України "Буревій", "Червона калина", "Кара-Даг", "Рубіж", "Спартан" та "Азов".
Бригада Національної поліції України "Лють".
Бригада Державної прикордонної служби України "Сталевий кордон".