Художники зі сходу України готують виставку сучасного мистецтва, яка поїде підкорювати Європу
Художники зі сходу України готують виставку сучасного мистецтва, яка поїде підкорювати Європу. Її презентують у Бахмуті 10 вересня. Потім у Києві, після чого вона поїде за кордон.
Про це Східному Варіанту розповіли організатори події.
Виставка готується у межах проекту «Тонка червона лінія». Епіцентр творчої енергії зосередився в художній студії Лєни Клочко «Jipabimil» — у самому серці Бахмута.
Тонка червона лінія — це арт-експеримент. Витвори мистецтва для майбутньої експозиції створюються буквально на очах глядачів під час арт-резиденції у Бахмуті. Для цього використовують не тільки майстерні, але й незвичні локації. Оригінальна виставка поєднає арт-об’єкти з віртуальною та доданою реальністю і, стартувавши на Донеччині, вирушить до Києва, а потім буде презентована у Європі.
Серед митців Сходу, яких об’єднає арт-подія, 11 відомих художників, перформерів та фотографів Сергій Захаров, Роман Мінін, Дмитро Коломойцев, Петро Антип, Лєна Клочко, Денис Адушкін, творчий дует Сергія Друзяки та Сергія Літвінова, Алан Майер та епатажний модельєр Михайло Коптєв. Кожен з них братиме участь у соло-шоу — індивідуальній арт-акції чи імпровізації.
Ми зібрали дуже різних художників, які вже склалися як митці, які знають, що вони промовляють та репрезентують власними витворами. Всі вони так чи інакше займаються трансформацією та дослідженням менталітету Сходу України, впливають на культурні коди, що тут склалися
— розповідає кураторка проєкту мисткиня Лєна Клочко.
В рамках арт-резиденції, яка триватиме ще декілька тижнів у Бахмуті аж до фінальної виставки у вересні, кожна година учасників розписана. Майстер-класи, зустрічі з глядачами, арт-перфоманси вдень. А вночі вони збираються тут, щоб спокійно творити разом, відпочивати та просто спілкуватися.
Кожен зобразив модель у власній манері. І хоч малювали всі одну дівчину, вийшло геть по-різному.
Моделей для позування спеціально не шукають. Як правило, декілька людей самі просяться позувати після заходів в рамках арт-резиденції, які майже щодня проходять у місті.
Художники багато гуляють містом, спілкуються з місцевими людьми, нещодавно виїжджали на затоплений кар’єр у передмісті Бахмута.