Картопля та борщ на багатті та хліб про запас: як люди виживають без світла та газу в деокупованому Лимані (відео)
У звільненому Лимані залишаються близько п’яти тисяч жителів. Таку цифру назвав начальник військової адміністрації Олександр Журавльов. У місті не вціліла жодна будівля, немає світла, води, опалення. А двори, де ще лишились люди, пропахли димом від вогнищ.
В одному з таких дворів, на саморобній пічці, місцева жителька Світлана готує борщ. Як виживають люди, показало Суспільне
Жінка каже, продукти вдалося купити на місцевому ринку, куди люди приносять вирощене на городах.
“Кажуть, що куліш в лісу дуже добрий, тому що він пахне димом. А ми цього диму вже так нанюхались, що вже отут дим, і тут дим. Оце вранці вилазиш і до вечора кублишся. То посуд, то борщ. А їсти вже тоді й не хочеться”
У будинку Світлани лишились 12 людей. У сусідніх стільки ж або трохи більше.
Також: з 20 тисяч населення в Лимані залишилося близько 2 тисяч, як живе місто після деокупації (відео)
Люди смажать картоплю, заварюють чай. Усе – на багатті. Кажуть, їм ще пощастило, є вода у дворі.
“Чекаємо, що нам допоможуть з печами, запальничками, ліхтариками. Світла нема вже пів року у нас. Немає нічого, ось тільки колонка і все”, – говорить місцевий житель Вадим.
Хліб ріжуть та сушать — про запас, його сюди привозять рідко.
Будинки подекуди без вікон. У квартирах, каже місцева жителька Людмила, найбільше потерпають від холоду.
“У нас 15 градусів, 14. Мерзнемо страшно. Нас тут не багато людей. Усього 20. Виходимо на вулицю, на вулиці тепліше, ніж у квартирі”.
Тут лишились здебільшого старенькі. Кажуть, пенсію не можуть отримати місяцями.
Лиман звільнили від російських окупантів 4 жовтня. Навколо міста точилися бої. За словами начальника Лиманської міської військової адміністрації Олександра Журавльова, загинули багато містян.
“Приблизно 200 чоловік — це ті, кого ми зараз ексгумуємо. Думаю, що буде більше. Були прильоти, вікна пошкоджені, стіни пошкоджені, криши пошкоджені. Практично кожна будівля пошкоджена. Електроенергії у нас поки немає, водопостачання немає, тепла теж. Але ведуться дефектовочні роботи від ДТЕКа, від залізниці по відновленню”.
У Лимані, за словами голови адміністрації, залишаються близько п’яти тисяч жителів. В усій громаді, яка налічує ще 39 сіл та селищ, — близько дванадцяти. Це менше третини від того, що було на початку року.