Кабмін запровадив зміни для отримання паспорта громадянина України: довідка ВПО не потрібна
До порядку оформлення паспорта громадянина України внесено зміни щодо подання документів та строків зберігання виготовлених паспортів.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "Донбас SOS".
Як зазначають правозахисники, 2 листопада в "Урядовому кур'єрі" було опубліковано відповідну ухвалу Кабінету міністрів України № 1109 від 1 вересня 2021 року.
Що змінюється у порядку оформлення паспорта:
- Звертатися за оформленням паспорта громадянина України тепер можна до будь-якого відділення Державної міграційної служби, ЦНАПу чи паспортного сервісу, незалежно від місця проживання та від наявності/відсутності карантину, у тому числі внутрішньо переміщеним особам. Довідка ВПО виключена із переліку документів, необхідних для подання при оформленні паспорта.
- Виготовлені паспорти зберігаються у відділенні протягом двох років (раніше цей термін складав рік). За письмовою заявою, термін зберігання можна продовжити до трьох років.
- При оформленні паспорта вперше можна зразу отримати та РНОКПП (ідентифікаційний номер). У постанові визначено порядок обміну даними між Державною міграційною службою та Державною податковою службою. Якщо вам необхідно відвідати ДПС та внести зміни до інформації, що зберігається у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, міграційна служба про це вам повідомить.
- Для процедури встановлення особи достатньо одного родича (це може бути колишня дружина або чоловік, або дитина старше 14 років, якщо вона має паспорт) або двох сусідів за місцем реєстрації. Сімейні відносини мають бути підтверджені документами.
- Визначено поняття "непридатність паспорта для подальшого використання". Сюди входять випадки, коли паспорт/фотографія має пошкодження, що не дозволяють візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, ім'я, по батькові, дату та місце народження, ким видано паспорт, підпис посадової особи та дату видачі; пошкодження перфорованої серії та номера, які не дозволяють встановити реквізити паспорта; виправлення, у тому числі внесення змін до персональних даних особи/найменування органу/штамп/друку; ушкодження, що блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія.
«Також внесено зміни до процедури оформлення паспорта громадянина України у випадках, коли людина постійно проживала за кордоном та повертається до України. Крім того, внесено зміни до процедури оформлення паспортних документів для осіб, які перебувають на тривалому лікуванні у закладах закритого типу. Тепер зможуть отримати нові паспорти також особи, які перебувають у слідчих ізоляторах»,
— додали в "Донбас SOS".
Також, читайте: "Правозахисник повідомив деталі отримання адресної допомоги для переселенців через "Дію"
Також, читайте: "Уряд спростив порядок отримання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами через "Дію"