Ідентифікація пенсіонерів з ОРДЛО через "Дію" - покрокова інструкція (відео)
Тепер пенсіонери з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) зможуть проходити ідентифікацію віддалено. Перетинати лінію зіткнення кожні пів року для цього не доведеться.
Достатньо лише мати смартфон з встановленим додатком «Дія», передає «Дом».
Авторизацію в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису «Дія.Підпис» уряд прирівняв до фізичної ідентифікації. Таким чином держава вдосконалила механізм виплати пенсій і допомог, в тому числі і для жителів ОРДЛО. Адже через те, що робота більшості контрольних пунктів в'їзду - виїзду (КПВВ) заблокована незаконними збройними формуваннями, жителі тимчасово окупованих територій не можуть особисто приїхати у відділення фонду.
"Згідно з прийнятою постановою, з'являється така опція, як віддалена верифікація. Ми зараз знаємо, що діють карантинні обмеження. І, по суті, відкладено на даний момент, що люди повинні проходити цю верифікацію для того, щоб не зупинялися пенсії", - повідомив "Дому" заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв.
Для тих, хто не може фізично звернутися в місцеве відділення Пенсійного фонду, достатньо мати під рукою смартфон, додаток «Дія» і доступ в інтернет. Ідентифікація займає кілька хвилин.
Як пройти віддалену ідентифікацію:
- Завантажте програму «Дія».
- Авторизуйтеся в додатку «Дія» за допомогою картки або через систему BankID.
Після реєстрації в додатку:
- Перейдіть до меню.
- Далі перейдіть до «Дій.Підпис» та натисніть кнопку «Створити».
- Підтвердіть свою особу через перевірку за фото, NFC або BankID.
- Придумайте п'ятизначний код для «Дія.Підпис».
- З цим електронним підписом авторизуйтеся на порталі Пенсійного фонду України та ідентифікуйте себе онлайн.
Нововведення допоможе людям не тільки зберегти своє здоров'я, а й заощадити час, сили і гроші, впевнені в Кабінеті міністрів. Вже сьогодні тим, хто не може самостійно розібратися, як користуватися додатком, допомагають представники гуманітарних місій.
Керівник гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін зазначив, що на КПВВ «Станиця Луганська» в Луганській області приходять сотні пенсіонерів, у яких немає смартфонів.
"Ми допомагаємо, даємо напрокат свій смартфон, допомагаємо встановлювати" Дію ". Сотні звернень іде в день у Станиці Луганській", - повідомив Каплін.
Обіцяють навіть надрукувати інструкцію в газетах. Для тих же, кому буде складно ідентифікуватися онлайн - звичний варіант авторизації залишається чинним.
"Ми говоримо, що дана послуга - це як опція. Завжди залишається можливість офлайн це робити. Але ми віримо, що з часом, ми бачимо таку статистку, що кількість людей, хто користується саме цифровими послугами - зростає постійно. Тому що люди бачать для себе переваги", - пояснив Сейтхалілєв.
Не варто боятися і за персональні дані. Їх захист - на найвищому рівні, стверджують експерти.
"Хочу сказати, що Міністерство цифрової трансформації робить дійсно надзвичайно важливу роботу в плані захисту конфіденційних даних своїх користувачів. У тому числі і користувачів похилого віку. В першу чергу, щоб пенсіонерам було зручно користуватися додатком. Додаток ніколи не запитує конфіденційну інформацію безпосередньо", - повідомив експерт у галузі комп'ютерних інновацій Костянтин Євтушенко.
До того ж, підкреслюють експерти, зберігання даних у цифровому форматі набагато безпечніше, ніж у звичному - друкованому.
"Будь-який захищений канал зв'язку - і з банками - він абсолютно безпечний. Якщо клієнт переходить з одного відділення банку в інший або між банками, використовує додаток "Дія", або портал "Дія", всі обміни інформацією є безпечними на даний момент", - зазначив Євтушенко.
Планують у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України найближчим часом впровадити й інші цифрові послуги. Найближчим часом у «Дії» з'явиться можливість онлайн змінити місце реєстрації для внутрішньо переміщених осіб і продовжити дію адресної грошової допомоги. А наступного року введуть опцію отримання довідки ВПО в цифровому форматі.