Громадська діячка зі Слов'янська розповіла про актуальні проблеми переселенців
Ольга Алтуніна — громадська діячка, ексдепутатка Словʼянської міської ради, а зараз — Представниця Уповноваженого Верховної Ради України із захисту прав осіб, які постраждали внаслідок війни та Голова Ради ВПО Київської міської державної адміністрації.
Про це пані Ольга в інтерв'ю розповіла Східному Варіанту.
Усього в Україні на сьогодні 4 мільйони 915 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Допомогу від держави на проживання отримують менше ніж 2,5 мільйона людей.
За словами Ольги, найбільша проблема, з якою стикаються переселенці — це брак соціальної підтримки від держави та відсутність якісного тимчасового житла.
"Скажу, знову ж таки, 9 років держава фактично ігнорувала те, що переселенцям треба якісне тимчасове житло. З жовтня 2022 року Офіс Уповноваженого почав моніторити всі місця тимчасового поселення. Їх в Україні 4 тисячі, у них мешкає понад 120 тисяч людей. Це найбільш незахищені соціальні групи населення: багатодітні родини, люди похилого віку, люди з інвалідністю", — розповіла Представниця Уповноваженого Верховної Ради України із захисту прав осіб.
Також Ольга Алтуніна детально розповіла про категорії людей, якими вони опікуються:
Зрозуміло, що ми можемо приїхати й сказати: «тут не так» і «тут не так», «зробіть це». Але законодавством взагалі не було визначено, що таке місце тимчасового поселення, що в ньому має бути, як у ньому мають жити люди. У травні ми зрозуміли, що ситуація катастрофічна. І тому Дмитро Лубінець ініціював перед Урядом необхідність затвердження мінімальних стандартів для місць тимчасового поселення. Й уряд дуже швидко відгукнувся. Були розроблені мінімальні стандарти, які ми фактично розробили й передали уряду. Вони були затвердженні 1 вересня. І ми вважаємо, що це наша така велика перемога.
Наступна категорія людей, якими ми опікуємося, це люди, які отримали прихисток в інших країнах. Таких українців за різними оцінками від 6 до 8 мільйонів. Але ці люди постійно мігрують між країнами, бо вони шукають місце, де їм комфортніше.
Наступна категорія — це люди, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. З цією категорією в нас, на жаль, дуже погано налагоджено комунікацію, бо ми не маємо прямого зв’язку з ними.
Ще одна категорія — це люди, які мешкають у районах, наближених до ведення активних бойових дій, разом із тими, хто на тимчасово окупованій території. Усього за підрахунками їх там приблизно 13 мільйонів.
Читайте повністю інтерв'ю: "росія — профі в пропаганді": Ольга Алтуніна зі Слов'янська про допомогу переселенцям та протидію ворожим фейкам
Також читайте: "Гітлерʼюгенд по-донецьки": як росіяни створюють фейки про українську скаутську організацію "Пласт"