Голова Всеукраїнської Громадської Ліги Україна-НАТО розповів, чого очікувати від переговорів НАТО, ЄС, США та Росії щодо безпеки в ЄС
"Хотів би звернути увагу на засіданні Ради Росія-НАТО. Його важливість полягає у тому, що до складу НАТО входять не лише більшість європейських країн, а також Канада та США", — зазначив голова громадської спілки "Всеукраїнська Громадська Ліга Україна-НАТО" Сергій Джерджа.
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Суспільне
Цього тижня відбудеться низка зустрічей, які покликані урегулювати дипломатичним шляхом загострення безпекової ситуації у Європі: засідання Ради Росія-НАТО, комісії Україна-НАТО, переговори США-Росія і зустріч міністрів країн НАТО. Про продуктивність анонсованих зустрічей для України
Він зазначив, що окрім переговорів між США та Росією, що сьогодні відбуваються у Женеві, наступна зустріч буде по лінії організації безпеки та співробітництва в Європі, але присутні на ній будуть здебільшого європейські країни.
"Засідання Ради Росія-НАТО буде більш вагомим та всеохопним", — розповів Сергій Джердж, голова громадської спілки "Всеукраїнська Громадська Ліга Україна-НАТО".
"Росія свою позицію окреслила. Виставила ультиматум, який був сформульований у грубій формі, як вона робить зазвичай. Зокрема РФ звертається лише до США з питанням щодо розширення НАТО. А НАТО — це міжнародна інституція, до складу якої входять 30 країн. Крім США є ще думка 29 столиць, але РФ на них не зважає, вона вважає, що вони не мають жодного впливу і нічого не вирішують", — пояснює голова громадської спілки.
"Певною мірою ця ситуація повинна вплинути на Брюссель, Берлін та Париж. Німеччина та Франція постійно "загравали" з Російською Федерацією, а Кремль натомість поводиться так, нібито взагалі не бачить їх, як суб’єктів, які впливають на позицію НАТО чи їхня думка має якусь вагу", — наголосив Сергій Джердж.
За словами експерта, Росія вимагала, щоби їхню пропозицію було прийнято у повному обсязі, негайно і без обдумувань чи заперечень, попри те, що окремі з пунктів були неприйнятними та абсурдними.
"Коли ж РОсії поставили зустрічне питання: "А якими будуть її дії задля врегулювання безпекової ситуації", то заступник Міністра закордонних справ РФ Рябков озвучив, що Росія нічого не буде і не повинна робити, тому що НАТО не потребує жодних гарантій зі сторони Росії, а РФ свої гарантії уже озвучила в Будапештському меморандумі, який був прийнятим 5 грудня 1994 року. Якого вона не дотрималася, порушивши територіальну цілісність України", — зазначив експерт.
"Я вважаю дуже важливим те, що перед проведенням усіх цих зустрічей із РФ, відбувалися консультації з українською стороною. У такий спосіб "звірялися годинники", ми виробляли спільну візію і я думаю, що Україна знає, яку позицію займатиме США та НАТО в перемовинах із РФ", — зазначив Сергій Джердж.
Він стверджує, що заява Верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Борреля була дуже чіткою.
"Політик наголосив, що "без безпеки України не може бути безпеки Європи". І це є правдою. Адже, як можна щасливо жити в Європі, якщо вже 8 рік триває російсько-українська війна", — аргументує Джердж.
"Росія своїми заявами намагається змістити акцент уваги із питання російсько-української війни наінші речі. Зокрема Росія не планує обговорювати російсько-українську війну, а робить акцент на нерозширенні НАТО чи на безпекових питаннях", — підсумував голова громадської спілки "Всеукраїнська Громадська Ліга Україна-НАТО".