ГО «Східний варіант» оголошує конкурс на відбір надавача послуг з проведення аудиторської перевірки фінансового звіту про використання коштів гранту
Технічне завдання на проведення фінансового аудиту проекту
ГО «Східний варіант» (надалі – Організація) в рамках реалізації проекту «Вікно відновлення України», згідно грантової угоди No б/н від 01 листопада 2023 року між Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку («FCDO») та ГО «Східний варіант» оголошує конкурс на відбір надавача послуг по проведенню аудиторської перевірки фінансового звіту про використання коштів гранту.
Аудит має бути проведений зовнішнім, незалежним і кваліфікованим аудитором.
1. Цілі, завдання та обсяг аудиту:
Ціллю проведення незалежного аудиту про використання гранту є перевірка достовірності витрат відображених у звіті про використання гранту та їх цільове відношення до створення та реалізації проекту «Вікно відновлення України» згідно грантової угоди No б/н від 01 листопада 2023 року між Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку («FCDO») ,за період терміну дії проекту 01.11.2023-30.09.2024р (бюджет проекту 568 тис. фунтів стерлінгів) та надання обґрунтовану впевненість стосовно даних фінансового звіту про використання коштів гранту.
Здійснюючи перевірку, аудитори мають дослідити фінансову та змістову частину звіту про використання гранту, передбачену в Договорі про надання гранту.
2. Порядок проведення аудиту
Аудитор самостійно розробляє, планує та виконує усі необхідні аудиторські процедури, керуючись міжнародними стандартами аудиту та власним досвідом. Рекомендуємо здійснювати перевірку та підтвердження показників фінансового звіту по гранту згідно МСЗНВ 3000
Організація зобов’язується надати аудитору доступ до усієї інформації та документів, які стосуються діяльності та фінансової звітності проекту, та надати усі необхідні роз’яснення, у тому числі у письмовій формі.
Голова Організації ГО «Східний варіант» несе відповідальність за складання фінансового звіту, за надання аудиторам всієї необхідної інформації, бухгалтерських записів і змін до них, комп’ютерних даних тощо, а також за забезпечення всіх необхідних умов, для виконання незалежними аудиторами всього обсягу робіт, встановленого цим технічним завданням.
3. Звіт за результатами аудиту
За результатами аудиторської перевірки аудитор повинен надати звіт, що включає:
- Звіт незалежного аудитори щодо фінансового звіту по проекту (01 листопада 2023 – 30 вересня 2024 рік).
- Підсумковий лист управлінському персоналу.
Аудитор (аудиторська фірма) надає Звіт незалежного аудитори щодо достовірного (недостовірного) відображення даних фінансового звіту про використання коштів гранту.
Аудитор у своєму звіті має висловити впевненість що звіт про використання гранту у цілому не містить (чи містить) суттєві викривлення та помилки в тому числі внаслідок шахрайських дій або інших помилок, які можуть впливати на економічні рішення користувачів, що приймаються на основі цього звіту про використання гранту.
Аудит у своєму звіті має уникати модифікацій та припущень щодо того, що :
а) аудитори не перевіряли зазначену інформацію;
б) аудитори допускають, що зазначена інформація є достовірною (недостовірною), інші припущення
Перелік результатів не обмежується визначеним переліком робіт, і аудитор може також висвітлити інші питання. Аудитор може на власний розсуд доповнити висновок іншими розділами, які на його думку є суттєвими для оцінки діяльності та підтвердження звіту про використання гранту для реалізації проекту.
Звіт має містити підпис та посаду відповідального аудитора, назву аудиторської компанії.
Звітність готується українською та англійською мовами, і подається до організації у двох паперових і цифрових примірниках у форматі PDF.
Звіт незалежного аудитора має бути належним чином підписаний керівником фірми та аудиторами, які здійснювали перевірку та завірений печаткою у разі її наявності. До звіту незалежного аудитора додається фінансовий звіт про використання гранту, який перевірявся.
4. Вимоги до аудиторів
4.1. Виконавцем незалежного аудиту може бути фізична особа - підприємець чи юридична особа, що відповідає таким критеріям:
а) аудиторська компанія (аудитор), внесена в реєстр аудиторських компаній та аудиторів, які мають право надавати аудиторські послуги;
б) аудитор, який буде проводити аудиторську перевірку (фізична особа – підприємець чи співробітник компанії) повинен мати свідоцтво аудитора (серія А), видане Аудиторською палатою України;
в) аудитор, який буде проводити аудиторську перевірку (фізична особа – підприємець чи співробітник компанії) повинен мати досвід співпраці з організаціями неприбуткового сектору та перевірки грантових угод.
4.2.Не може бути допущений до проведення аудиту аудитор, який:
- має родинні стосунки з членами керівного складу Організації; та/або - є членом чи працівником Організації; та/або
- три рокиі поспіль проводив фінансовий аудит діяльності Організації.
4.3 Надавач послуг не може бути платником ПДВ.
5. Терміни надання послуг
01 листопад 2024 – 15 листопада 2024 р. – Етап 1: початкова фаза
16 листопада 2024 – 15 січня 2025 р. – Етап 2: активна фаза проведення аудиту
15 січня 2025 – 31 січня 2026 р. – Етап 3: написання звітів за результатами аудиту та їх подання до ГО Східний Варіант.
Примітка: Механізм перерахування коштів переможцю тендеру передбачає три транші згідно етапів. Етап 1 - у розмірі 15% вартості послуг при підписанні договору, Етап 2 - у розмірі 40 % вартості послуг та Етап 3 - остаточний розрахунок 45 % вартості після подання звітів за результатом аудиту до ГО Східний варіант.
За результатами відбору буде підтримано одну пропозицію. Для участі у відборі претенденти подають такі документи:
- Пропозиція у вигляді листа-зобов‘язання, складеного у довільній формі на офіційному бланку учасника відбору, з підписом уповноваженої особи, завіреного печаткою. У листі слід зазначити: терміни виконання фінансового аудиту проекту згідно з технічним завданням, зобов’язання аудиторської фірми щодо забезпечення якості проведення аудиту із дотриманням принципу незалежності та конфіденційності . Лист включає також цінову пропозицію в гривнях.
- Копія Витягу про реєстрацію з Єдиного державного реєстру.
- Копія свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів
- Список аудиторів, яких планують залучити до виконання фінансового аудиту проекту з їхніми стислими CV
- Дані контактної особи учасника відбору, що відповідатиме за координацію проведення аудиту проекту та комунікацію з ГО Східний варіант.
- Приклади надання аналогічних послуг організаціям неприбуткового сектору.
Цінові пропозиції, що не відповідають цим вимогам, не розглядатимуться.
Найменування і реквізити юридичної особи, якій буде надано замовлення за результатами проведення відбору та з якою ГО Східний варіант буде оформляти юридичні відносини, мають збігатися з найменуванням і реквізитами учасника відбору, заявка якого переможе.
Цінові пропозиції надсилати в електронному вигляді з темою «Аудит проекту FCDO» на адресу: [email protected]
Останній термін подання пропозицій – 11 жовтня 2024 року
Оголошення результатів відбору – 15 жовтня 2024 року.
Уся комунікація і надання інформації здійснюється в електронному вигляді до 10 жовтня 2024 р.