Гармаш: "Формулу Штайнмайєра" неможливо реалізувати через протидію Росії
"Формула Штайнмаєра" міфологізована, в самій цій формулі немає нічого страшного, але реалізувати її неможливо через протидію Росії.
Про це сказав представник української делегації в Тристоронньої контактній групі Сергій Гармаш, передає Східний варіант з посиланням на "Україна 24"
"Я не маю ілюзій, що Росія визнає себе стороною конфлікту просто так, без того, щоб її змусили це зробити. Можливі якісь зміни в позиції ОБСЄ, але загальної ситуації в ТКГ це не змінить, на жаль. Швидше за все, ТКГ працюватиме в тому ж режимі, в якому працювала останні 7 років. В черговий раз хочу повторити, що у "формулі Штайнмаєра" немає нічого страшного, її міфологізували. Чомусь багато її представляють як проведення виборів до передачі під контроль України її кордону. По-перше, в самій формулі немає слова "кордон", там взагалі не згадується про цей фактор. По-друге, у формулі в черговий раз підкреслюється, що вибори мають відбутися відповідно до Конституції України, за законами України і відповідно до стандартів ОБСЄ. Стандарти ОБСЄ передбачають контроль держави над територією, на якій вона проводить вибори", - сказав Гармаш.
За словами представника делегації, Ангела Меркель "чисто чергово" підніме питання необхідності виконання цієї домовленості, яка була досягнута в Парижі.
"Я не бачу проблем в реалізації цієї домовленості, але після того, як Росія виконає свої зобов'язання, взяті нею в Парижі. Вона на сьогодні не виконала жодного, ми виконали всі, крім "формули Штайнмаєра", і то не з нашої вини, а тому що Росія заблокувала політичну підгрупу, де ця формула повинна обговорюватися. Ми не можемо прийняти її просто так, без обговорення в ТКГ. Тому це від нас не залежить. Сама формула міфологізована, там немає того, що приписують цій формулі", - сказав Гармаш.
Нагадаємо, що "формула Штайнмаєра", названа іменем колишнього на той момент міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра - це механізм реалізації положень Мінських угод, що стосуються особливого режиму окремих районів Донецької та Луганської областей. Передбачається, що на тимчасовій основі набуде чинності закон про особливий порядок місцевого самоврядування на цих територіях в день голосування на виборах, який діятиме на постійній основі, якщо ОБСЄ визнає вибори чесними. Формула була запропонована 2015 року на нормандському саміті в Парижі і була підтверджена в Берліні 2016 року.
Читайте також: Діти, постраждалі від війни, можуть отримати в Україні відповідний статус