Губернатор Луганщини вважає, що не ухвалений бюджет на наступний рік, принесе проблеми
«Відсутність ухваленого бюджету на наступний рік несе у собі низку серйозних загроз», – про це заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов, коментуючи ситуацію з прийняттям державного бюджету на 2010 рік представникам засобів масової інформації, пише ЛОГА.
«Ми взагалі не можемо розпочати процес підготовки місцевих бюджетів області, що призведе до браку фінансування важливих соціальних та економічних програм», – підкреслив він.
Як зазначив губернатор, проект державного бюджету на 2010 рік, що був поданий на розгляд облдержадміністрації та облради, не враховує ряд важливих соціально-економічних програм для Луганщини.
Зокрема, в проекті бюджету не враховано збільшення видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, виходячи із фактичних цін і тарифів на них у 2009 році та їх прогнозного зростання у 2010 році. Крім цього, механізм видатків на охорону здоров’я, передбачений проектом бюджету, не містить формалізованого механізму визначення обсягу коштів. «Це, в свою чергу, може призвести до виникнення конфліктних ситуацій між територіальними громадами, а в окремих випадках – до відсутності коштів на утримання закладів охорони здоров’я та їх закриття», – зазначив Олександр Антіпов.
За словами губернатора, коштів, передбачених у бюджеті 2010 рокудля реалізації Програми розвитку молодіжного житлового кредитування в Луганській області недостатньо. Необхідно також збільшити фінансування будівництва та ремонту доріг.
Особливе занепокоєння, за словами Олександра Антіпова, викликає фінансування депресивних територій регіону. «Фінансування заходів щодо закриття вугільних підприємств відбувається не в повному обсязі, а екологічні напрями взагалі виключені з проектів фінансування», – зазначив він.
За його словами, закриття шахт без врахування комплексної науково-прогнозної оцінки призвело, до підтоплення житлово-комунальних та промислових об’єктів. «Більше 80% житла і інженерних комунікацій потребують реконструкції і капітального ремонту, 1400 кілометрів автомобільних доріг можна назвати бездоріжжям. Жителі 27 міст і селищ вимушені користуватися водою, практично непридатною для пиття. Підтоплення шахтними водами отруює колодязі, 93% водоводів депресивних територій підлягають заміні», – розповів Олександр Антіпов. За його словами, майже без асигнування залишаються об’єкти соціальної інфраструктури, які перебувають на балансі вугледобувних підприємств. «Тому державним бюджетом 2010 ріку має бути виділена субвенція обласному бюджету на вирішення соціально-економічних і екологічних проблем шахтарських міст і селищ Луганської області, які постраждали внаслідок ліквідації вугільних підприємств», – відзначив Олександр Антіпов.
Він нагадав, що усі ці пропозиції відображені в проекті угоди між Луганською областю та Кабінетом Міністрів України, яка має бути підписана до кінця року.
Що стосується поточних платежів, то вони з 7 грудня блокуються Державним казначейством, крім оплати захищених статей.
Луганській області перераховано кошти резервного фонду Державного бюджету на «Фінансування невідкладних заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційних захворювань серед населення» у сумі 13 132,6 тис. грн.
Обласною клінічною лікарнею 9 грудня укладено договір на закупівлю дихальної апаратури для медичних закладів Луганщини на суму 1718,0 тис. грн. З вини казначейства кошти на сьогодні не перераховані.
Затримка платежів унеможливлює надання своєчасної медичної допомоги, проведення реанімаційних заходів мешканцям області, наслідком чого може бути зростання кількості летальних випадків.
По житлово-комунальному господарству заблоковано більше 3,5 млн грн. Ці кошти мали б бути використані на ремонт водопостачальної мережі та утримання комунальних доріг. В результаті шляховики області не можуть придбати пальне для техніки, яка мала б працювати на дорогах під час нинішнього снігопаду.
Нас дуже турбує заборгованість держбюджету по дотації вирівнювання. Область не отримала в грудні 157,2 млн грн. при фонді оплати праці в бюджетній сфері 202 млн грн. Це ставить під загрозу виплату зарплати лікарям, вчителям та іншим працівникам бюджетної сфери області. Це взагалі неприпустимо, тим більше напередодні новорічних свят.