Французький журналіст став восьмим медійником, який загинув на війні під час виконання обов'язків, - НСЖУ
Національна спілка журналістів України висловила співчуття у зв'язку із загибеллю в Україні під Сєвєродонецьком від російського обстрілу телевізійного журналіста французького телеканалу BFMTV Фредеріка Леклерка-Імхоффа та заявила, що він став восьмим медійником, який загинув на війні під час виконання професійних обов'язків.
Про це йдеться у повідомленні НСЖУ.
"Національна спілка журналістів України висловила щирі співчуття рідним та близьким загиблого журналіста, французьким національним спілкам журналістів, з якими НСЖУ входить до складу Європейської федерації журналістів", - йдеться у повідомленні.
“Загибель Фредеріка – уже восьма смерть журналіста при виконанні професійних обов’язків при висвітленні війни росії проти України. Загалом на сьогодні за даними НСЖУ загинуло 32 – ТРИДЦЯТЬ ДВА – медійники (журналісти при виконанні, цивільні жертви і військовослужбовці..). Причина смертей наших колег одна. Війна… Журналісти важливі!”, – наголосив у своєму дописі в Фейсбуці голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
Загибель свого співробітника від російського обстрілу в Україні підтвердило керівництво французького телевізійного мовника BFMTV. "Редакція BFMTV та медіагрупа Altice заявляють, що телерепортер Фредерік Леклерк-Імхофф був убитий у понеділок на дорозі до Лисичанська у Луганській області України.
Наш репортер висвітлював війну, що триває. Він став жертвою осколків під час гуманітарної операції на бронетехніці. Його супроводжували його колега Максим Брандштеттер, який отримав легкі травми під час цього артилерійського удару, та їхня “фіксаторка” Оксана Леута, яка не постраждала", - повідомили в BFMTV.
Як зазначається, 32-річний Фредерік Леклерк-Імхофф пропрацював на каналі BFMTV шість років. Він закінчив Інститут журналістики Бордо Аквітанія. Це була його друга місія в Україну з початку російського вторгнення.
У НСЖУ також зауважили, що за інформацією спікера Міністерства оборони України Олександра Мотузяника, станом на другу декаду травня при українському оборонному відомстві прес-карти, які дозволяють працювати медівникам під час воєнного стану, отримали 4829 співробітників іноземних ЗМІ.