
Флористка зі Сіверськодонецька відкрила квіткову студію на Київщині
Підприємиця з Сіверськодонецька Вікторія Туркевич пройшла шлях від шкільного гуртка до власної студії TurkishGreen, долаючи виклики війни та вимушеного переселення.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
У 2001 році Вікторія вступила до Київського аграрного університету на спеціальність «садово-паркове господарство і ландшафтна архітектура». Після отримання диплома магістра вона рік працювала ландшафтним архітектором у приватному дендропарку Київської області.
Згодом повернулася у Сіверськодонецьк і почала розвивати власну справу. Черезтинне радіо працювало відмінно: клієнти рекомендували Вікторію одне одному, і завдяки цьому з’являлися нові замовники. Паралельно із цим жінка, за потреби, допомагала у квітковому салоні Ірини Кравченко, виконуючи обов’язки помічника флориста.
У 2014 році, під час спроби росіян захопити Луганщину, Вікторія продовжувала доглядати за приватними садибами.

Після 2014 року Вікторія активно долучилася до волонтерства. Разом з іншими небайдужими вона відвідувала військові частини, допомагала учасникам АТО, доставляла одяг і продукти, підтримуючи захисників, як могла.
Вікторія до останнього не могла повірити в можливість повномасштабного вторгнення, попри очевидні ознаки підготовки міста до війни.
За словами жінки, 24 лютого 2022 року обстріли почалися близько восьмої ранку зокрема, потужний удар по аеропорту. Вікторія з родиною вирішили виїхати до родичів у село Щедрищеве, де зібралося п’ять сімей з дітьми та домашніми тваринами. Але спокій тривав недовго.
Ситуація на Луганщині ставала критичною. Зрештою, сукупність усіх факторів призвела до рішення виїжджати. Орендували невеличкий бус і всі разом, 19 осіб, вирушили на захід країни.
Через рік Вікторія з родиною переїхала ближче до Білої Церкви. Сім’я знайшла будинок у селі, за 20 км від Білої Церкви. Оселившись на новому місці, Вікторія усвідомила реальність ситуації, і це розуміння спонукало її до дії. Тож жінка вирішила продовжити займатися флористикою.

У 2023 році жінка вперше взяла участь у грантових програмах, пройшла відбір, навчання та отримала допомогу. Першим придбанням за грантові кошти стала газонокосарка, оскільки все обладнання залишилося вдома.
За грантові кошти Вікторія придбала садове обладнання: газонокосарку, культиватор, кущорізи, мотокосу та планшет Apple для створення візуалізацій.

Гранти також допомогли Вікторії відкрити студію TurkishGreen, яка надає послуги флористики та зеленого декору. А щоб не залежати від постачальників, Вікторія вирішила вирощувати квіти власноруч. Вона облаштувала спеціальну ділянку, де все продумано до дрібниць.
Нещодавно Вікторія впровадила екологічну соціальний компонент у свій бізнес, спрямований на захист довкілля.
«Я отримала подрібнювач сухих гілок і планую залучити жителів громади до перероблення сушняку на щепу, замість того щоб спалювати гілля, забруднюючи повітря. Це питання особливо актуальне для багатьох районів Київщини, де спалювання гілля заборонено», — розповідає садівниця.
Участь у програмі «Початок» від Дія.Бізнес підтвердила для неї можливість успіху, попри труднощі. Серед понад 6000 учасниць Вікторія увійшла до 200 переможниць, що стало важливою віхою. А головним джерелом натхнення для Вікторії є її родина.
Зв’язатися з майстринею можна через її Instagram-сторінку.
Читайте повністю матеріал: Квіткова одіссея: як флористка з Луганщини відроджує справу життя на Київщині
Читайте також: Від евакуації до пологової зали: як медикиня з Луганщини допомагає жінкам під час повномасштабної війни
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.