
Фабрика з Бахмута переїхала до Дніпра та продає меблі до Європи
Щодня понад сотню виробів виготовляють співробітники меблевої фірми з Бахмута, яка вимушено переїхала до Дніпра. Роботодавцю вдалося зберегти обладнання та перевезти майже усіх працівників.
Про це пише Суспільне.
На фабриці виготовляють садові меблі: обробляють метал, виготовляють деталі та корпуси для майбутніх меблів. Ротанг, яким оплетають меблі виготовляють самотужки. Все обладнання працівники підприємства встигли вивезти з Бахмута.

"На даний момент, у зв'язку з продуктивністю, ми дивимося більше на внутрішній ринок. Коли ми були вдома, ми, напевно, посідали перше місце з виробництва садових меблів і могли експортувати, відсотків 30 своєї продукції — отримували Туреччина, Молдова, Румунія, Білорусь. А зараз поставляємо тільки до Молдови і частково до Румунії, бо немає продуктивності. А з Білоруссю не працюємо", — розповів директор фабрики Артем Лук'янов.
У травні минулого року, коли обстріли стали цілодобовими команда ухвалила разом з колективом рішення виїхати з міста та почали вивозити обладнання разом з готовою продукцією.
"15 тисяч квадратів і складських п'ять тисяч квадратів — все це вивезти одноразово, досить проблематично. Ми підрахували — орієнтовно 80 фур. На той час вже найняти машину було проблематично. Ніхто не хотів їхати до Бахмута, якщо їхати, то ставка близько 80, 100 тисяч була. Великі гроші", — розповів Артем Лук'янов.
Команда розповідає, що вивозила все це самотужки, під обстрілами російської армії.

"У нашому автопарку було п'ять машин, але на той момент водіїв уже не було. Хтось виїхав. Провели збори та хлопці з підприємства — не професіонали, в тому числі і я, сіли в машини, і все літо до осені возили до Дніпра, і продукцію, і обладнання. Тут винайняли приміщення, склад, сюди звозилизи запаковане. Тільки після того, як уже все вивезли, вирішили тут створити знову підприємство", — згадав директор фабрики.
На підприємстві виготовляють близько сотні виробів щодня, Артем каже, згодом виробництво планують розширяти.
Раніше Східний Варіант писав, що швейне виробництво з Маріуполя перенесло роботу до Дніпра.
Також переселенка з Покровська відновила виробництво товарів для рукоділля у Кропивницькому.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.