
Евакуйовані з Бахмута розповіли, як виживали у місті: відео
Щодня волонтери вивозять людей, які живуть у Бахмуті, — місто постійно під обстрілами армії рф. Там більше ніж чотири місяці немає газу, світла та води.
Чому залишалися та як вирішили евакуюватись — історії жителів міста, що стало епіцентром боїв за Донбас. Передає Суспільне
Евакуйована з Бахмуту Ірина Скляренко має шість котів, без них їхати з міста не хотіла. Жила без води, світла, газу та опалення, під постійними обстрілами — з улюбленими тваринами. Настав момент, коли залишатись квартирі стало неможливо: від оселі залишились самі стіни — всі вікна та міжкімнатні двері вибило ударними хвилями.
"Нічого там живого немає, наша дев'ятиповерхівка — чотири поверхи: балкони знесені, шибок взагалі ніде ні в кого немає. Давали клейонку, клейонкою затуляли й ту порвало хвилями. Бомблять же. Ракети, гелікоптери, літаки навіть літають", — розповідає Ірина Скляренко.
Під постійними обстрілами воду містянам привозили рятувальники та волонтери, або на свій ризик люди ходили набирати її у вуличних колонках. Та в квартирах було так холодно, що принесена у відрах вода замерзала.
Ірину та ще кількох жінок напередодні волонтери вивезли з Бахмута, поки благодійники їх поселили у квартирі у Краматорську. Вперше за чотири місяці жінки прийняли теплий душ та виспались.
"Зайшла до вбиральні, кажу — о тут світло є, і руки з милом помила. У дівчини влаштували в одній з квартир, покупалися хоча б, дякую їм велике", — каже Ірина.
"Ніч цю відпочили прекрасно, вимилися. Поспали добре. В Бахмуті дуже страшно. Пострілів багато, то літаки, то ракети — життя немає ніякого", — каже переселенка з Бахмута Валентина.
Виїхали жінки майже без речей: більшість з того, що в них є зараз, їм дали волонтери в Краматорську, вони ж і вмовили виїжджати з міста.
"Багато людей бояться, що їх вивозять внікуди. З цим є проблеми, з розміщенням людей, людям важко погодитися на виїзд. Погоджуються або тоді, коли їхні підвали розбиті та будинки розбиті, або ми приходимо до того, що привозимо гуманітарну допомогу, беремо у людей телефони їх родичів, зазвичай люди просять передати їх родичам, бо зв`язку мобільного в місті немає, що вони живі", — розповідає волонтерка Ольга Данилова.
Разом з Ольгою евакуює людей й волонтер з Нової Зеландії Ендрю Бішоп. Приїхавши з іншої частини земної кулі, він і в Бахмуті дістається найважчих кутків.
"Ця людина проїжджає в найнедоступніші місця, туди, куди жоден волонтер вже не їде. Він їде під обстрілами, щоб забрати найважчих людей — лежачих та хворих", — додає волонтерка.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.