
Донеччанин допомагає мешканцям прифронтової Авдіївки
Олексій Савкевич родом із Донецька, та останні 20 років прожив у Авдіївці. Уже понад рік Олексій займається волонтерством — допомагає мешканцям прифронтової Авдіївки.
Про це йдеться в матеріалі Східного Варіанта.
З початком повномасштабного вторгнення Олексій узяв на себе обов’язки координування гуманітарного штабу в Авдіївці.
Волонтер зізнається, що спочатку не було розуміння, що саме потрібно людям. Але небайдужі місцеві вже приносили до штабу одяг, харчові продукти чи інші необхідні речі. Через деякий час почали приходили більші обсяги допомоги від обласної та місцевої адміністрацій, від міжнародних фондів. До штабу приходили мешканці, які хотіли допомагати. Так вдалося сформувати колектив у 10–15 волонтерів, які займалися фасуванням та роздачею гуманітарної допомоги.
Паралельно з роботою в штабі, Олексій займався ще й евакуацією місцевих жителів, адже на це було дуже багато запитів. Були дзвінки від родичів чи соціальних працівників із проханнями вивезти їхніх близьких та знайомих.
З часом обстріли Авдіївки посилювалися та ставали більш потужними. Волонтери могли працювати безпосередньо в місті до травня минулого року, а потім вимушено виїхали в одне з найближчих сіл. У зв’язку з посиленням ворожих атак на тому напрямку, була ухвалена й інша стратегія роботи, каже Олексій:
«У травні був великий такий прорив. Була загроза окупації. Ще влучили в наш гуманітарний штаб, який згорів. Після цього було прийнято рішення зберігати гуманітарну допомогу частково в селі недалеко від Авдіївки, а частково в Покровську. Така логістика була, щоб ми завозили в місто й одразу все роздавали. Потім ми створили таку систему. Ми розуміли, де є активні люди на вулицях. Привозили їм гуманітарну допомогу, а вони вже роздавали, знаючи, які там проблеми, які запити від людей, хто найбільше потребує».
Читайте повністю матеріал Східного Варіанта: "Виходиш, чуєш свист — одразу ховаєшся": волонтер з Авдіївки про допомогу людям та роботу в прифронтовому місті
Активна фаза волонтерської діяльності та евакуації, каже Олексій, була до кінця літа. Перед зимою, окрім гуманітарної допомоги, для мешканців завозили теплі речі, ковдри, спальники, буржуйки, ліхтарики та багато інших потрібних речей.
Попри величезну небезпеку, Олексій разом з іншими волонтерами продовжує допомагати людям. Сьогодні по місту переважно пересуваються на броньованій машині, але зараз вона в ремонті. Чоловік розповідає про те, як іноді складно працювати з людьми: їм може не подобатися гуманітарна допомога, можуть жалітися на маленькі обсяги або розпочинати скандали в черзі.

У такі моменти Олексій питає себе: «Чи дійсно потрібна цим людям гуманітарна допомога?». Але потім розуміє, що ці пакунки комусь рятують життя. Адже в місті залишаються мешканці, у яких немає роботи, немає грошей, тому їх треба підтримувати.
«Спочатку це було важко психологічно. Але є розуміння, що дехто виживає тільки коштом цих коробок із гуманітарною допомогою. Зараз до нас є довіра місцевих. Коли ми заїжджаємо, то звертаються саме до нас із пропозиціями або проханнями. Переважно ми маємо справу з людьми, які тобі вдячні. Вони теж багато чого роблять: хтось за кимось доглядає, хтось підгодовує собак. Я з радістю допомагаю, коли до мене звертаються за допомогою. Якщо це в моїх силах, то допомагаю, чим можу», — каже Олексій.
Читайте також: Працювати заради перемоги: як волонтер з Краматорська вже понад рік допомагає людям
Долучайтеся до Спільноти Відновлення — засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.