Документальний фільм "З 2014 року: жіночі історії Донеччини" покажуть у семи областях України
Громадська організація "Пост Беллум – Україна" з 2022 року активно документує усну історію в Україні для міжнародного публічного архіву Memory of Nations. За два роки зібрали вже близько 200 свідчень очевидців та учасниць визначних історичних подій.
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.
Повідомляється, що цього року за підтримки програми TRANSITION Міністерства закордонних справ Чехії команда реалізовує великий міждисциплінарний проєкт "Хранительки пам'яті: досвід українських жінок на Донеччині у XX-XXІ столітті". Його мета – підсилити видимість жіноцтва як дієвої сили в новітній історії України, зокрема, у регіонах, на тлі війни і кризових історичних періодів.
"У рамках проєкту записали та опрацювали 27 усних інтерв'ю з краматорськими жінками віком від 40 до 79 років. На основі цих матеріалів створили вуличну виставку “Краматорськ – місто на лінії фронту. Голоси українських жінок“, яка триватиме у Братиславі та Празі впродовж жовтня-листопада. Також створили кіноісторію “З 2014 року: жіночі історії Донеччини“. Крізь призму особистих спогадів чотирьох різних жінок фільм розповідає про окупацію та звільнення Краматорська у 2014 році, і про те, як відтоді усе змінилося. Голосами краматорських жінок кіноісторія розповідає про те, як безповоротно усе змінилося – для них особисто і для країни загалом – з 2014 року, і як вони своєю щоденною працею наближають перемогу у війні, що триває вже понад десять років", — повідомляє ОДА.
Фільм буде показано у різних містах України. Показ безкоштовний, за попередньою реєстрацією.
31 жовтня – у Тернополі, 2 листопада – у Вінниці, 4 листопада – у Баришівці, 6 листопада – в Одесі, 8 листопада – в Івано-Франківську, 10 листопада – у Дрогобичі, 15 листопада – у Луцьку.
Читайте також: Донеччина отримає нову автівку для мобільної групи поліції з протидії гендерно зумовленому насильству
Читайте також: Вночі росіяни вдарили по Краматорську