Дівчинка з Соледару 9 місяців живе в підвалі через війну
Дівчинку на цих фото звуть Настя. Їй, здається, 7 років. І вже 9 місяців вона живе у підвалі зруйнованого, фактично стертого з лиця землі міста Соледар
Нещодавно, на сторінці в Instagram, у фотографів Костянтина і Влади Ліберових, з’явились фото дівчинки з Соледару, яка вже 9 місяців ховається в підвалі, бо її батьки не хочуть евакуюватись.
Вона живе тут з мамою та бабусею та ще декількома мешканцями будівлі. Вони не хочуть їхати з міста, не дивлячись на те, що кожного дня можуть померти. Не дивлячись на те, що Настя, навіть якщо виживе, отримає та й вже отримала такі глибокі психологічні травми, що їй буде дуже важко будувати своє подальше життя.
"Ми пишемо цей пост, будучи абсолютно безпорадними, бо не знаємо, що робити в такій ситуації. Ми приїхали до Насті та її сім‘ї з нашим другом @ivlevyorke та його командую. Приїхали в надії евакуювати сім‘ю, яку Ігнат вже декілька місяців марно вмовляє поїхати з міста, що знаходиться під щоденним артилерійським вогнем. Та натомість стали свідками абсолютно абсурдного діалогу, в ході якого бабуся дівчинки почала стверджувати, що під впливом постійного стресу Настя почала…краще розмовляти (в кінці посту відео)", - йдеться у повідомленні.
Так, в Насті були певні проблеми зі здоров’ям. Наскільки ми зрозуміли, до війни сім’я дівчинки доклала багато зусиль, щоб вона почала розмовляти. Але зараз будь-які доводи про те, що сирий холодний підвал в місті, по якому гатять щодня - не місце для життя дитини, залишаються абсолютно непочутими.
"Що робити в такій ситуації? В місті вже давно немає ані поліції, ані влади. Туди в принципі доїжджає тільки Ігнат з командою, бо навіть коротке перебування в Соледарі є небезпечним для життя. Мама та бабуся Насті прекрасно знають про це, тому погрози про скаргу в органи опіки мають жодного впливу: органи опіки просто не доїдуть сюди. Евакуювати дитину силою? Це, по-перше, це не законно, по-друге, майже не можливо, бо в підвалі утворилася така собі громада, і вони просто не дадуть цього зробити. По-третє, силою забирати дитину від сім‘ї - це ще одна потужна психологічна травма для дитини, яка і так настраждалась. І найстрашніше в цьому всьому те, що Настя та її сім‘я це не одиничний випадок. Таких дітей у таких підвалах в зоні бойових дій багато. Що робити в таких ситуаціях? Як врятувати життя дитини?", - питають автори в публікації.