
Діти на окупованих територіях Луганщини розповіли, як навчаються онлайн в українських школах
Понад вісім тисяч школярів, які залишились на тимчасово окупованих територіях Луганщини, навчаються в українських школах онлайн.
Про це Суспільному повідомив керівник департаменту освіти та науки в Луганській області Юрій Стецюк.
Жителька окупованої території Маргарита розповіла Суспільному, як навчаються діти, коли тимчасово немає світла або інтернету. Син жінки проживає на окупованій території та від початку навчального року дистанційно займається в рідній українській школі.
“Коли у нас, наприклад, проходять уроки, а у нас немає світла або інтернету, усі ці завдання, які проходили на уроках, вони залишаються у нашому кабінеті. Тобто, коли у нас буде інтернет або увімкнуть світло, ми можемо зайти до кабінету і все, що вони робили у класі, ми можемо спокійно опрацювати вдома”, – пояснює Маргарита.
За словами Юрія Стецюка, на тимчасово окупованій частині області залишились понад вісім тисяч школярів. Всі вони мають можливість здобувати освіту в українських школах онлайн. Форми навчання різні. Дистанційно в рідній школі, екстернат, або ж змішана форма.
“Зараз ми навчаємось онлайн. Тут ми до школи зареєструвалися до місцевої, в яку ходили, але ми її не відвідуємо. Вирішили не забирати документи, але зараз ми не відвідуємо цю школу і поки що ніхто не змушує. Я не знаю як по інших школах, але у нас так. Все залежить від директора, є школи, де вимагають довідку про те, чому дитина не ходить до школи. Можуть дзвонити батькам із погрозами. У нас такого немає поки”, – каже Маргарита.
Наразі освітній процес для дітей Луганщини забезпечують понад дві тисячі вчителів. Зокрема – 90 перебувають і нині на окупованій території та продовжують працювати дистанційно.
“Усі заклади загальної середньої освіти наразі працюють за дистанційною формою навчання. Окрім двох спеціалізованих закладів – це спортивний ліцей й військовий ліцей”, – повідомив Юрій Стецюк.
У разі проблем зі зв'язком чи перебоями інтернету, школярі матимуть можливість переглянути уроки та виконати завдання на сайті Всеукраїнської школи онлайн.
“На нашому сайті й дистанційна й екстернатна форма навчання й вони також можуть долучитись до навчання на веб платформі Всеукраїнська школа онлайн, яка працює 24/7 на тиждень. Освітні матеріали є загальнодоступними та безкоштовними, але ми розуміємо, що це наші діти. І якщо вони сьогодні, а вони мають таку можливість нам телефонують, або передають, ми їх закріплюємо за нашими закладами освіти й вони там навчаються”, – розповів Юрій Стецюк.
За словами Стецюка, усі діти, які навчаються на дистанційній формі навчання, зможуть отримати від Міністерства освіти і науки України дипломи про загальну середню освіту.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.