Депутати сейму Литви передали колективне звернення до ООН із закликом відновити розслідування трагедії в Оленівці
В рамках співпраці Асоціації із Литовським Сеймом депутати сейму Литви передали колективне звернення до ООН щодо розслідування трагедії в Оленівці.
Про це повідомила організація родин захисників "Азовсталі"
63 депутати Сейму Литви підписали колективне звернення до ООН із закликом відновити розслідування трагедії в Оленівці, яке було припинено в січні цього року.
«Ми зібралися сьогодні, щоб висловити нашу солідарність з українським народом і зазначити, що це злочин, за який винні мають відповідати», – заявив Лаурінас Кашчюнас під час пікету. – Ми часто питаємо себе, наскільки важливо прийти під цю будівлю Мордору і щось зробити, коли вони нічого не чують і їм до всього байдуже. Але з іншого боку, це важливо для сімей, це важливо для людей. Протягом кількох наступних днів відбудеться злагоджена акція в різних країнах, і я вважаю, що це важливо для того, щоб нагадати про те, що сталося», - йдеться у повідомленні.
Присутні тримали українські прапори та транспаранти із закликами до рф звільнити полонених захисників «Азовсталі».
«Азов вчить нас успіху і опору», – сказав депутат Емануеліс Зінгеріс журналістам і зазначив, що Литва повинна протистояти росії, допомагаючи в цьому Україні.
Зазначено, що ініціатором звернення став депутат, голова Комітету національної безпеки та оборони Сейму Литви (NSGK) Лаурінас Кашчюнас на прохання Асоціації родин захисників «Азовсталі».
Також повідомлялося: родичі загиблих в Оленівці полонених українських захисників вимагають повторних ДНК-експертиз за кордоном, — Коордштаб
А ще була заява про те, що місію ООН з розслідування трагедії в Оленівці не відновлять до деокупації, — Катерина Прокопенко
Нагадаємо, що збройні сили рф ніч з 28 на 29 липня 2022 року здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл виправної установи в населеному пункті Оленівка, Донецької області, де утримувалися, зокрема і українські полонені. Загинуло 53 полонених, понад 130 було поранено.
Російські окупанти переслідували, таким чином, свої злочинні цілі - звинуватити Україну у скоєнні "воєнних злочинів", а також приховати тортури над полоненими і розстріли, які здійснили там за наказами окупаційної адміністрації та командування зс рф на тимчасово окупованій території Донецької області.
Пізніше Катерина Прокопенко повідомила, що місію ООН з розслідування трагедії в Оленівці не відновлять до деокупації.