Департамент капбудівництва ДонОДА може виявитися в центрі тендерного скандалу: подробиці
У центрі тендерного скандалу може опинитися Департамент капітального будівництва Донецької облдержадміністрації.
Про це повідомляє Східний варіант із посиланням на fbc.ua
Відразу кілька ЗМІ отримали ряд фактів, які свідчать, що 98% тендерів на капремонт та реконструкцію соціальних об’єктів інфраструктури відбуваються з порушеннями – за заздалегідь відпрацьованою схемою. Йдеться про формування кваліфікаційних вимог під конкретного підрядника за потрібною ціною і навіть картельну змову.
У всіх випадках замовником є Департамент капітального будівництва ДонОДА. Діють чиновники за старою схемою: зняття учасників-переможців і призначення переможцем потрібного підрядника з потрібною ціною.
Такі порушення вже були зафіксовані при капітальному ремонті приміщень головного корпусу КНП “Добропільська лікарня” для створення відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги по вул. Гагаріна, 3 в місті Добропілля Донецької області (I черга). Тоді переможцем призначали «Альянскбуд» з ціновою пропозицією 10,7 млн. грн, а з торгів зняли фактичного переможця – ТОВ «Виокс», яка зобов’язалася провести ті ж роботи, але за 9,5 млн. гривень. Як бачимо, різниця складає понад 1 млн.
Подібна ситуація сталася і з реконструкцією магістральних мереж водопостачання по вул. Оборони, вул. Колпаковой в місті Бахмут, Донецької області.
Там було знято кілька учасників з меншою ціною – компанія «Аркада Буд Холдинг», яка пропонувала свої послуги за ціною 8,1 млн. грн., Компанія «Тайрон Бізнес» з ціновою пропозицією 7,6 млн. грн, компанія «Олімп Строй» з пропозицією в 7, 6 млн. грн. Зате переможцем визнано компанію «Донецький Інститут Води», яка готова провести ті ж роботи, але за ціною 8,3 млн. гривень.
Проект “Реконструкція корпусів КП” Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс “Перлина Донеччини” з пристроєм мансардних поверхів по вул. Кільцева, 95 в місті Святогірськ Донецької області “(II черга)» також на торгах пішов за дивним сценарієм.
Так фірма «Веста Союз» була знята з торгів з ціновою пропозицією в 14,8 млн. грн, а перемогла фірма «АСК», яка запропонувала комплекс робіт за 15,6 млн. грн.
І таких тендерів досить багато. Як бачимо, суми сягають десятків, сотень, а то і мільйонів гривень.
Ще одна популярна схема: Формування кваліфікаційних вимог під конкретного учасника і спільну змову під ціну закупівлі. Також учасники торгів вказують на картельну змова з замовником.
Поки що в Донецькій ОДА намічається скандал. Тому що маса учасників торгів незадоволені проведенням закупівель.
Відтак, поки компанії-підрядники, які виграли, але все одно були зняті з тендерів, шукають правди, а в скандальному Департаменті ОДА і далі продовжують освоювати бюджетні кошти через зручні компанії.