Денісова: морги на Луганщині переповнені тілами загиблих цивільних
Рашистська армія перетворює Луганщину на ще один Маріуполь - міста та села під щоденними щільними обстрілами з авіації, артилерії та ракетними ударами.
Про це у Фейсбуці написала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
Так, у вівторок околиці Сєверодонецька та Гірського були обстріляні фосфорними снарядами, завдано масштабних руйнувань.
У Рубіжному від обстрілів з потужного озброєння згорів цілий житловий квартал - майже всі будинки, врятовано 10 осіб. У Сєверодонецьку палала будівля медичного закладу.
У середу внаслідок ракетного удару окупантами по населеному пункту Черкаське отримали поранення сім громадян. Також через влучення ракети було пошкоджено багатоповерхову житлову будівлю.
Морги у підконтрольних Україні містах переповнені тілами померлих та загиблих цивільних. Електроенергія подається з перебоями або відсутня взагалі, тому тіла лежать також у підвалах. Зберігати їх неможливо, тож у короткі проміжки часу між обстрілами волонтери та працівники комунальних служб ховають тіла. Усі цвинтарі знаходяться на околицях, але через обстріли використовувати їх немає можливості.
У Сєверодонецьку ями копають трактором та систематизують могили в реєстр. Кожного загиблого чи померлого природнім шляхом ховають в окремій могилі. За 48 днів війни - близько 400 поховань, більшість - опізнані, додала вона.
У Лисичанську також організовано нове місце для поховань. Загиблих та померлих ховають у братських могилах.
За її словами, складна ситуація у Попасній та Рубіжному. Через часткову окупацію міст росіянами вивезення тіл неможливе, захоронення здійснюють самі мешканці у дворах житлових секторів. Через обстріли, у певних районах, тіла залишаються лежати на вулицях. Там, де є доступ - тіла збирають та перевозять до цвинтарів. Ховають у спецпакетах, на табличках пишуть якомога більше інформації про людину.
Методичне винищення луганчан та повне руйнування населених пунктів області підпадає під визначення воєнного злочину та злочину проти людяності відповідно до статей 7 і 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.
Денісова звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти вчинення РФ військових злочинів і злочинів проти людяності та порушень прав людини в Україні.