Чи зможуть переселенці з ТОТ отримати відшкодування за житло: про що питають на гарячій лінії Східного Варіанта
У лютому онлайн-медіа Східний Варіант запустило гарячу лінію “HelpPrint”. За період діяльності ініціативи команда опрацювала вже понад сотню звернень, зокрема від українців та українок з тимчасово окупованих територій України. Ви також можете запитати про евакуацію з ТОТ, допомогу переселенцям, пошук тимчасового житла, вступ до університету після отримання освіти в окупації та багато іншого.
Доволі часто команда Східного Варіанта отримує запити на гарячу лінію щодо житла, яке залишається на тимчасово окупованих територіях, а саме чи зможуть переселенці отримати відшкодування? І коли це стане можливо?
Східний Варіант у матеріалі про відшкодування за житло на ТОТ повідомляв раніше, наразі відомо, що 27 червня цього року Міністерство цифрової трансформації заявило про початок тестування нової послуги в Дії — подання заяви до міжнародного Реєстру збитків про пошкоджене або знищене майно, яке розміщене на ТОТ або в зонах бойових дій.
Подати заяву через Дію можна, якщо:
- право власності на ваше майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
- немає акту про пошкоджене майно і ви не подавались на програму єВідновлення;
- ваша оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.
До тестування механізму можуть долучитися повнолітні громадяни України, які мають картки платника податків.
Журналісти Східного Варіанта також зазначили, що за останні пів року держава працювала над трьома різними способами відшкодування за житло на тимчасово окупованих територіях. Але й досі жоден із них не працює на повну, тож залишається сподіватися на їхнє доопрацювання та повноцінний запуск найближчим часом.
Однак, навіть якщо ці механізми запрацюють, усе одно залишаються нерозвʼязані питання. Зокрема, чи отримуватимуть компенсацію українці, житло яких на ТОТ залишається неушкодженим? Або коли компенсацію отримуватимуть українці, житло яких окупували до 24 лютого 2022 року? Редакція Східного Варіанта обіцяє слідкувати за розвитком подій та інформувати читачів та читачок.
Також операторка гарячої лінії радить запитувачам звертатися до безоплатних консультацій до юристів ГО “Донбас SOS”, які детально розберуть ситуацію кожного.
Звернутися до ГО “Донбас SOS” можна:
- через месенджери Viber/Telegram/Whatsapp за номером (093) 500-69-18;
- або на гарячу лінію: 0 800 309 110
Окрім того, переселенці можуть звернутися і до Безоплатної правової допомоги на гарячу лінію: 0 800 213 103; або ж у чат-бот в Telegram: @LegalAidUkraineBot
Як звернутися на гарячу лінію?
- Номер гарячої лінії (може змінюватись): +38 091 48 18 150
- Telegram: @Help_print_bot
- Електронна пошта: [email protected]
- Viber: Help Print Bot
- Skype: Help Print
- WhatsApp: Help Print
- Signal: +380738955177
- Telegram-бот медіа з можливістю зареєструвати звернення: @eastvar_bot
***
Нагадаємо, що гаряча лінія "HelpPrint" створена командою онлайн-медіа "Східний Варіант" для мешканців прифронтових і тимчасово окупованих територій, а також переселенців, що потребують допомоги або бажають поділитися інформацією.
Гаряча лінія є повністю конфіденційним каналом спілкування. Ми гарантуємо безпеку та цілковиту анонімність.
Читайте: Як виїхати з окупації: про що питають на гарячій лінії Східного Варіанта