
"Чули стогін та людські крики": переселенці з Донеччини розповіли про ракетний удар по багатоповерхівці у Дніпрі
Близько сотні переселенців з Донеччини та Луганщини мешкали в гуртожитку Дніпровської академії фізичної культури і спорту в Дніпрі. Під час ракетного удару по місту Дніпро 14-го січня вибуховою хвилею в будівлі винесло шибки. Зараз в гуртожитку немає електроенергії, води та газу.
Гуртожиток Дніпровської академії фізичної культури і спорту стоїть у дворі, за кілька метрів від будинку, куди 14-го січня влучила російська ракета. Передає Суспільне

Вибиті шибки, будівля посічена уламками — такий вигляд має нині будинок, де знайшли прихисток близько сотні переселенців з Донецької та Луганської областей.
Третій день у мешканців немає електроенергії, газу та води, розповідає пані Ольга. До Дніпра жінка в квітні переїхала з Костянтинівки. Під час вибуху, каже, спала.
"Я в такому шоці була, я нічого не зрозуміла. Вікна повилітали, шибки летять на нас. Чоловік більш адекватний був. А я — в шоці. Він каже: “Давай, в коридор повзи, там більш безпечно, бо ракета кудись влучила”. І чуємо крики людські, стогін. Дим валить. Почали пожежні їхати, швидкі", — згадує вона.

Ольга також травмувалася, в жінки порізані склом пальці. Розповідає: жителям гуртожитку запропонували допомогу — і медичну, і психологічну, і побутову.
Вікна в гуртожитку вже заклеїли плівкою. Їхати жінка та її родина з гуртожитку не планують, залишаються тут.

А переселенка з Сєвєродонецька Анна переїхала з двома дітьми до іншого шелтеру у Дніпрі, до потрощеного вибуховою хвилею помешкання повернулася за речами. Під час ракетної атаки її в гуртожитку не було.
"Вдячність богові, що мене звідси забрали, тому що моя дитина не пережила б цей стрес, який вже переживала до цього. Якщо старшому — нормально, то молодшому — боляче, дуже боляче. Він не хотів взагалі бути в гуртожитку. Мабуть, відчував", — розповідає жінка.
Поряд із гуртожитком працюють рятувальники, поліцейські, волонтери. Людям пропонують теплий одяг, готують чай, каву, гарячу їжу.

Серед тих, хто взявся допомагати на місці трагедії, — Євген з Бахмута. Чоловік живе в іншому районі міста, приїхав сюди, коли дізнався: "Я з грубкою, дружина бутерброди робить. Чим можемо тим й допомагаємо".

За словами завідувачки відділення хабу "Наш Краматорськ" у Дніпрі Людмили Бородай, в цьому будинку жили дві родини з Краматорська.
"Ми спілкуємося з родинами, тримаємо з ними постійний зв'язок і збираємо на цей час що їм потрібно. А далі вже будемо якось намагатися їм допомогти. Краматорці всі переживають і хвилюються, вони нам вчора обірвали телефон, телефонували зранку і до вечора з пропозиціями про допомогу", — розказала Людмила Бородай.

Станом на ранок 17 січня, рятувальники розібрали 90% уламків зруйнованого ракетою будинку у Дніпрі. Пошукова операція триває понад 63 години. Рятувальники продовжують пошуки 25 мешканців будинку, повідомив очільник Дніпропетровської ОВА. За цей час вдалося врятувати 39 людей.

Загалом внаслідок ракетного удару загинула 41 людина, серед них четверо дітей. 79 поранених, серед них 16 дітей. У лікарнях перебувають 28 людей, 10 – у важкому стані.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.