Через напруженість між Києвом і Москвою, що не спадає, в ЄС розглядають формування незалежної військової навчальної місії
Документ Європейської служби зовнішніх зв'язків передбачає, що створення такої місії стане вираженням солідарності з Україною з урахуванням триваючої військової активності Росії біля українських кордонів і на окупованих територіях.
Про це Східний варіант повідомляє з посиланням на Україна 24
Про це розповів ексглава Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.
"Ця місія - базова домінанта, яка нам повинна дати перспективу навчання, підготовку, нові стандарти безпеки та оборони, техніку, озброєння, координацію роботи. Я б хотів, щоб ця місія не була знецінена, оскільки там беруть участь наші близькі друзі, які завжди стоять за нас, - поляки, прибалти. Але якщо говорити концептуально, то в них немає моделі, яка б забезпечувала колективну безпеку - а сьогодні стоїть питання формування збройних сил Європейського Союзу", - зазначив він.
За його словами, деякі кажуть, що це альтернатива НАТО, але це паралельні структури.
"Якщо ця модель буде просуватися, тоді є в ній певний сенс. Зараз початковий етап, йде процес консультацій, його не потрібно заперечувати, йде процес узгодження з усіма учасниками. Але поки великих перспектив немає, тому що немає бази для створення збройних сил ЄС. На це потрібні трильйони доларів. Ми ведемо консультації", - розповів Маломуж.
Як зазначалося раніше, на тлі загострення бойових дій на Донбасі, спровокованого активністю гібридних військ Росії, ЄС розглядає можливість створення європейської військової навчальної місії в Україні.
Так, через напруження між Києвом і Москвою, що не спадає, в ЄС розглядають формування незалежної військової навчальної місії під назвою "Військова консультативна та навчальна місія ЄС в Україні" (EUATM).
Документ Європейської служби зовнішніх зв'язків передбачає, що створення такої місії стане вираженням солідарності з Україною з урахуванням військової активності Росії біля українських кордонів і на окупованих територіях. Як з'ясували німецькі журналісти, на створенні військової місії наполягають Литва, Латвія, Естонія, а також Польща, Румунія і Словаччина. Крім цього, таку позицію підтримують Швеція і Фінляндія.
Крім варіанту створення військової місії, ЄС розглядає низку інших способів посилення військового потенціалу Збройних сил України. Серед них - розширення консультативної місії ЄС щодо реформи сектора громадянської безпеки України, яка існує з 2014 року.