
Через агресію рф під загрозою зникнення на сході України опинилися рідкісні рослини
Принаймні 20 видів рослин, які є суперендеміками, тобто вони ростуть тільки на дуже-дуже обмеженій території. І вся ця дуже обмежена територія потрапляє в зону активних бойових дій. І самі рослини опинилися під загрозою повного зникнення.
Про це пише Радіо Свобода з посиланням на екологічне видання "Кедр.медіа" і публікує з невеликими скороченнями оригінальну версію тексту.
"Серед тих, що потрапили під загрозу повного зникнення, - ендеміки сходу України: ковила донецька (росте тільки в заповіднику "Ковальський степ" Луганської області), волошка перлинна (локалітет виявлено тільки на лівому березі річки Інгул на околицях села Мішкове-Погорілове Миколаївської області), деревій голий (одна з найрідкісніших рослин планети, яка трапляється лише на гранітних відслоненнях Бесташ-гори в Донецькій області)"
Загалом у списку три види ковили, вісім видів волошки, підвиди чебрецю, будяка, герані, айстри.
Складна ситуація з лісовими масивами. Так, проводилося дослідження за супутниковими знімками НАСА. З лютого по червень цього року в зоні бойових дій було зафіксовано 37 867 пожеж унаслідок обстрілів. Загоряння сталися на площі понад 100 тисяч гектарів. Вогнем було знищено 36 154 га лісових і 10 250 га трав'яних екосистем.
Особливо - у лісах на околицях Сєвєродонецька, Лимана, Ізюма, Святогірська в Луганській та Донецькій областях, а також на північних околицях Ірпеня, Бучі, Бородянки та Макарова в Київській області. Тут зосереджена переважна більшість усіх спалених за перші чотири місяці війни лісів. За нашими підрахунками, фактично кожен третій гектар знищеної вогнем території України є територією, що охороняється.
На окупованій території майже всі ООПТ (особливо охоронювані природні території) припинили свою роботу як установи.
"На сході всі ліси, які максимально інтенсивно горіли в Донецькій і Луганській областях, - це все національні парки. Усі ліси вздовж Сіверського Дінця в Донецькій області - це один великий національний парк Святі гори. І там найбільше горіло. У Харківській області, біля Ізюма, там теж мав бути національний парк, але поки що є тільки природний парк місцевого значення. Він теж повністю згорів: найімовірніше, нацпарк уже немає сенсу там створювати. Те ж саме і в національному природному парку Кремінські ліси в Луганській області. Загалом, за нашими даними, постраждало 17 національних парків і заповідників"
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.