Близько 150 тисяч переселенців досі мешкають у Львові
У Львові досі мешкають близько 150 тисяч внутрішньо переміщених українців.
Про це розповів Суспільному в ефірі нацмарафону перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. Також він пригадав, як у перші дні повномасштабного вторгнення Львів приймав внутрішніх переселенців.
За словами Андрія Москаленка, в один момент на площі перед Головним залізничним вокзалом могли перебувати до 60 тисяч людей. Часом площа не могла вмістити такої кількості людей, і зупинки були задалеко від вокзалу.
"За декілька перших місяців вторгнення понад 5 млн українців пройшли через Львів. Близько двох місяців у Львові постійно перебували до двох мільйонів українців, які втікали з міст, куди летіли перші російські ракети", — розповідає Андрій Москаленко.
Тоді на вокзалі допомагали сотні волонтерів. Ті, хто працював у бізнесі, закладах харчування, міжнародних компаніях та всі інші, почали допомагати евакуйованим українцям.
"Люди залишали все, приходили просто, щоб бути волонтером, допомогти, зробити чай, бо приїжджали жінки і маленькі діти. Хтось приїжджав вночі, не мавши взагалі сну, не розуміючи що робити далі. Потім люди за кілька місяців і тижнів ставали координаторами. Кожен українець почав давати бій і відсіч у тому місці, де міг", — додає Андрій Москаленко.
Зараз, за словами заступника міського голови Львова, у місті досі мешкають до 150 тисяч внутрішньо переміщених українців.
"Це люди з міст, де були знищені їхні будинки або з міст, які досі в окупації. Був такий приклад, коли був деокупований Херсон, люди жили у модульних містечках і коли з'явилася інформація про деокупацію, коли ще навіть не було відновлено мереж, люди ухвалювали рішення повернутися додому", — каже Андрій Москаленко.