"Почали з допомоги родинам із Новопскова": як ГО "Зростай" допомагає дітям та жінкам з Луганщини

Громадську організацію “Зростай” заснувала співачка та соціальна підприємниця Марина Богун у жовтні 2022 року. Ця громадська організація створена, щоб забезпечувати потреби жінок і дітей Луганщини, які вимушено залишили свої домівки через повномасштабну російську агресію.

Яку саме допомогу надає “Зростай” та як допомагає жінкам з Луганщини почати свій бізнес дізнавався Східний Варіант.

Допомога дітям: які є запити?

Засновниця ГО “Зростай” Марина Богун родом із селища Новопсков на Луганщині. Тому першу допомогу організовувала переселенцям саме із цього селища. Пізніше допомога від організації розширилась на всю Луганщину.

“У 2022 році було багато благодійних концертів закордоном на підтримку України, і я познайомилась із різними людьми та фондами, які хотіли підтримувати Україну. Тоді зародилась ідея допомагати родинам з дітками, які виїхали з окупованої території Луганщини на вільну територію України. Потім приїхала в Київ і вирішила структурувати допомогу від міжнародних фондів, тож офіційно зареєструвати громадську організацію, яка почала займатися допомогою внутрішньо переміщеним родинам”, — розповідає Марина Богун.

Фото: Facebook-сторінка Марини Богун

Спершу “Зростай” фокусувався на допомозі дітям. Тут складали пакунки для малюка для дітей до трьох років, формували канцелярські набори для дошкільнят, у які обов’язково входили українські книжки та товари для творчості, а також для учнів 1-11 класів. 

“Набори були достатньо якісні, тому що я робила це так, якби я робила для власної дитини”, — каже Марина Богун.

Загалом сформували понад тисячу наборів для дітей. Наразі в організації є від восьми з половиною тисяч запитів від родин на такі набори. Запити на таку допомогу приходять не тільки з Луганщини, яка є основним фокусом роботи ГО “Зростай”, а й частково з Донеччини на Харківщини. Організація працює над пошуком фінансування для створення таких боксів для дітей, щоб максимально закрити вхідні запити на них.

Фото: сайт ГО “Зростай”

Ще у 2018 році Марина Богун була ініціаторкою створення муралу “Натхнення” у Новопскові, присвяченому талановитим викладачам музики у селищі. У 2022 році ГО “Зростай” зробила мерч із зображенням цього муралу: торби, чашки, альбоми для малювання, листівки. Разом із боксами дітям дарували цей мерч як нагадування про рідне селище.

Фото: Facebook ГО “Зростай”

Марина Богун розповідає, що співпраця з міжнародними донорами побудована таким чином, що спочатку ГО “Зростай” збирає запити на потреби, потім їх формують в таблиці, щоб бачити які є найпоширенішими. Далі формується запит на ці потреби до донора, і після отримання фінансування “Зростай” закуповує все потрібне в Україні й надсилає отримувачам.

Фото: Facebook ГО “Зростай”

Найпоширенішими запитами є українські книги для дітей, шкільне приладдя (зошити, ручки, олівці, альбоми, папки, рюкзаки). Також є запити на одяг та комп’ютерну техніку, але наразі “Зростай” не береться за них, бо це досить дороговартісно. В планах громадська організація хоче пошукати донорів, які могли б закрити запити з комп’ютерної техніки, і над цим команда саме працює.

Фото: Facebook ГО “Зростай”

“Спроможність будь-якої організації обмежена і покрити вісім з половиною тисяч запитів, які ми зібрали, наразі виглядає нереалістично. Тому ми впроваджуємо критерії допомоги, й зараз я веду перемовини з донорами, які оберуть ті категорії людей, яким вони захочуть надати допомогу. Це не буде від нас залежати”, — розповідає Марина Богун.

Щодо критеріїв допомоги, то в першу чергу її надають родинам загиблих або безвісти зниклих військових. Також людям з інвалідністю та дітям з інвалідністю і матерям, які виховують дітей самі. В основному громадська організація допомагає дітям. Сьогодні фокус допомоги розширився і “Зростай” почав працювати з підприємицями з Луганщини: громадська організація допомагає запустити або перезапустити бізнес у нових містах, куди жінки евакуювались зі сходу. 

Як “Зростай” допомагає жінкам з Луганщини?

“Коли ми почали працювати з жінками, то зрозуміли, що вони могли б стати підприємницями, але їм не вистачає підтримки, знань чи менторства у цьому. Так з’явилась ідея платформи “Всупереч”, яка передбачає створення спільноти підприємниць з Луганщини, які або релокували свій бізнес, або відкрили новий на території України, або тільки збираються зайнятись підприємництвом”, — каже Марина Богун.

Фото: Facebook ГО “Зростай”

Цей проєкт реалізовується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва. Спершу організація провела опитування серед жінок про те, які бар’єри для відкриття бізнесу  у них є, і якої інформації не вистачає для відкриття власної справи. В цьому опитуванні, яке проходило з грудня по березень цього року, взяла участь 121 жінка, з них більшість — це діючі підприємниці. Після цього на основі опитування ГО “Зростай” провела форум для жінок-підприємниць “Всупереч війні: жіноча сила Луганщини” у Києві. Там розглядали питання, які вдалось зібрати через це опитування.

Фото надане ГО “Зростай”

“Ми побачили, що є попит на такий форум, і тепер плануємо провести ще декілька таких у Дніпрі та у Львові”, — розповідає Марина Богун.

Також лекції проходять в онлайн-форматі, щоб більше жінок із менших міст та містечок могли мати доступ до інформації та вчитись нового. 

У планах також є створення освітньої програми для підприємниць у відкритті бізнесу з можливістю виграти грант після закінчення навчання. Сьогодні ГО “Зростай” у пошуку фінансування для такого проєкту.

Фото надане ГО “Зростай”

Наразі організація працює над формуванням спільноти жінок-підприємниць та організацією для них форумів, де ті можуть дізнатись актуальну та потрібну інформацію і застосовувати її на практиці у відкритті чи веденні бізнесу. В рамках проєкту “Всупереч” вже є історії успіху жінок, які успішно розвивають свій бізнес.

Фото: Instagram/loverisesua

Також громадська організація веде проєкт “Love Rises”. У ньому жінки з Луганщини створюють в’язані речі своїми руками та продають їх. Кошти йдуть на допомогу жінкам. Наразі є 108 заявок від майстринь, які вміють в’язати креативні речі. Проєкт реалізовуватиметься до травня цього року. Проєкт передбачає психологічну підтримку учасниць, внесок у їх особистісний розвиток через навчальні тренінги, освітні та культурні ініціативи. Кожна учасниця набуває додатково три нові навички, які покращать її адаптацію.

Слідкувати за діяльністю ГО “Зростай” можна в Instagram та Facebook.

Також більше інформації про проєкти можна знайти на сайті ГО “Зростай”. 

Звернутись по допомогу можна за телефоном  +380 73 634-86-17 або написати на мейл uazrostay@gmail.com

***

Последние новости

  • Суспільство

Євген Світличний: досьє керівника Лозно-Олександрівської селищної військової адміністрації Сватівського району

Світличний Євген Юрійович родом з Луганщини. Має економічну та юридичну освіту. Працював у банківських установах,… Read More

2 години назад
  • Суспільство

Розвивати національне виховання. Як у Києві працює Освітній хаб "Донеччина

В Україні для переселенців із Донецької області працюють не лише хаби гуманітарної допомоги. З листопада… Read More

3 години назад
  • Війна з РФ

"Дроти висять, світло живе саме по собі": ситуація з електропостачанням на ТОТ сходу України

Мешканці та мешканки тимчасово окупованих територій сходу України цілу зиму потерпали від постійних відключень світла… Read More

4 години назад
  • Війна з РФ

"Крейда" замість ліків: дефіцит медикаментів на тимчасово окупованих територіях сходу України

Окупанти не в змозі забезпечити місцеве населення базовими потребами для виживання. З кожним днем загострюється… Read More

5 години назад
  • Війна з РФ

Позивний "Гаєчка": війна очима військової медикині з Донеччини

35-річна військова медикиня Галина Сєвєріна з позивним «Гаєчка» зустріла 24 лютого 2022 року в Слов’янську.… Read More

10 години назад
  • Спільнота Відновлення
  • Суспільство

"Моє хобі перетворилося у роботу, яку я люблю": як донеччанка створює розписні шовкові вироби в Ірпені

Світлана Рибалко — родом зі Словʼянська. Вже понад 18 років вона створює розмальовані шовкові хустки,… Read More

1 день назад

This website uses cookies.