
World Cleanup Day в Сєвєродонецьку: як активісти прибирали місто
Сьогодні жителі Сєвєродонецька разом з усією Україною і ще 180 країнами брали участь в акції Всесвітнього дня прибирання. Ініціатором боротьби зі сміттям стала всесвітня організація Let's do it, Ukraine.
Східний варіант долучився до збирання і дізнався про цілі та плани команди Let's do it, Ukraine в Сєвєродонецьку.
У 24 областях України є координатори локацій. Ірма Берідзе — координаторка Луганської області в Let's do it, Ukraine. Ірма розповіла, що у 2017-му році була рекордна кількість учасників в Україні: на прибирання вийшло понад 1 100 000 осіб.

«Минулого року ми хотіли поставити новий рекорд, але, на жаль, через карантинні норми не вийшло. Сподіваємося, що цьогоріч ми поставимо новий рекорд», — говорить координаторка.

На локації для прибирання сьогодні зареєструвалося 68 осіб. Учасникам видали рукавички та мішки для сміття.
«Загалом було близько 100 осіб. Також приїхали люди, які готові допомагати нам. Ми обговорили плани. Вони вже не перший рік з нами, за що ми неймовірно вдячні, для нас дуже цінна їхня підтримка», — ділиться з нами Ірма.
Найактивнішим учасникам була видана подяка. Після прибирання учасники спілкувалися і грали в волейбол.

Баків недостатньо
Збори на прибирання відбулися о 9:30 ранку біля волейбольного поля. В акції взяли участь люди різного віку. Але більшу частину склали студенти.
Серед учасників була Софія — організаторка екопікніків в Сєвєродонецьку «Lesnoy Dvizh», в якому Східний Варіант раніше також брав участь.

«Сміття на пляжі дуже багато. Це найбрудніша локація з усіх тих, де ми прибирали раніше. Таке відчуття, що люди, вирушаючи на відпочинок, спеціально беруть сміття з собою», — каже вона.
Також Софія доповнює, що існує суттєва проблема пляжу. Це невелика кількість баків. Урни відсутні.

«Коли прийшли вранці на озеро, жахнулися. Баків кілька штук, і гори сміття навколо. Такої кількості баків недостатньо. Особливо, якщо враховувати, що це зона відпочинку», — доповнює організаторка «Lesnoy Dvizh».

Зона відпочинку
Ірма Берідзе розповіла нам, що у команди Let's do it, Ukraine багато проєктів. І нещодавно на один з таких активісти виграли грант. Йдеться про облаштування зони відпочинку на Чистому озері.
«Ми робитимемо зону відпочинку на Чистому озері. Хочемо очистити повністю пляж. Сподіваємося почистити також і воду, але це дорого і складно. Мета проєкту — створення комфортного і чистого місця для відпочинку та забезпечення культурно-спортивного дозвілля», — говорить Ірма.

З нами зірки
Ірма Берідзе уточнює, що на цей час Let's do it, Ukraine є найбільшим рухом в Україні. І росте він швидше за інші рухи.
«З нами співпрацюють багато зірок. На сторінці Let's do it, Ukraine в Інстаграм ви можете побачити фото, де ми з Монатіком, Дурнєвим та іншими зірками», — говорить координаторка.
Ірма розповіла, що зірки також виходять на прибирання. Наприклад, не так давно був суботник в Києві, на якому були присутні зірки серіалу «Школа». Також була Alyona Alyona.
На сайті letsdoitukraine.org можна подивитися список тих, з ким співпрацює команда Let's do it, Ukraine.
«Ми поки вчимося, але все вийде»
Ірма розповіла, що у команди Let's do it, Ukraine є система моніторингу, яка відстежує кількість сміття і може відстежувати напрям вітру.

«Це новий проєкт. Він триватиме 3 роки. І ми тільки недавно долучилися до нього. Тому ми поки тільки вчимося. Але у нас все вийде», — говорить координаторка Let's do it, Ukraine на Луганщині.
Також серед вже існуючих проєктів команда співпрацює зі «School recycling world».

Мета цієї програми — впровадження системного підходу до поводження з відходами в навчальних закладах на державному і регіональному рівнях шляхом збільшення обсягу їхнього перероблювання і повторного використання. А також формування екологічної культури у громадян і виховання свідомого, екологічно відповідального покоління українців.

Завдання команди — створити культуру сортування, культуру правильної поведінки з відходами.
Хлопці та дівчата їздять на локації та перевіряють, щоб сміття після прибирання потрапляло на перероблювання, а не на загальний смітник.
Як стати учасником екоруху на Луганщині?
Долучитися до руху можна наступним чином:
- написати про ваше бажання стати волонтером на електронну пошту координаторці Let's do it, Ukraine на Луганщині [email protected]
- написати повідомлення в месенджер Ірмі Берідзе
- підписатися на сторінку
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.