"Усе життя хотів допомагати людям". Як житель Сєвєродонецька підтримує земляків під час війни
Війна показала обличчя кожного. У той час як деякі депутати та підприємці міста забрали свій бізнес та залишили країну, хтось, ризикуючи життям, вирушив на допомогу людям. Таким яскравим прикладом сміливості та альтруїзму став житель Сєвєродонецька Євген Дубовіков.
Як ініціатива однієї людини переросла у масштабну гуманітарну підтримку, дізнався «Східний Варіант».
«Купив 200 буханців хліба і почав їздити роздавати»
Євген Дубовіков родом із Сєвєродонецька.
У мирний час Євген займався теплотехнікою.
Але з першого дня війни його діяльність кардинально змінилася.
«Я все життя хотів допомагати людям, бути хоч чимось корисним.
Як я говорю хлопцям:
«Я займаюся тим, чим хотів займатися все життя. Тільки погано, що за таких обставин», — ділиться з нами житель Сєвєродонецька.
2020-го року під час пожеж на Луганщині Євген зі своїми друзями також допомагав постраждалим.
Він розповів, що є волонтером у благодійному фонді «Милосердя». Але своєї волонтерської організації він не має.
З початком війни та агресії рф проти України в лютому 2022-го року Євгеній також не зміг залишатися осторонь.
«Люди почали ховатися. Поїхав, купив 200 буханців хліба, став роздавати. З цього все і почалося», — пояснює волонтер.
Небайдужих ставало все більше
Житель Сєвєродонецька розповів, що спочатку продукти зберігав у себе в машині. Після чого він знайшов приміщення для складу гуманітарної допомоги.
«Люди стали привозити гуманітарку. Все більше людей почало підключатися та пропонувати свою допомогу. І якось саме все так склалося», — каже Євген.
Свою волонтерську діяльність житель Сєвєродонецька почав викладати в інстаграм.
Інформація розійшлася і в інших містах України.
За словами Євгена, допомога почала надходити з різних областей.
На зібрані гроші волонтер купував продукти, медикаменти, оплачував витрати на перевезення.
«Довелося переїхати до Дніпра»
Спочатку Євген їздив купувати продукти у звичайні магазини, супермаркети. Пізніше це були оптові бази.
«Коли все закінчилося на оптових базах та аптеках, довелося переїхати до Дніпра, створити тут хаб. Назви поки що у нього немає. Працюємо над цим. Звідси вже перенаправляємо гуманітарку до Сєвєродонецька. У тих обсягах, у яких ми передаємо продукти та ліки, у Сєвєродонецьку брати їх нереально», — пояснює волонтер.
За його словами, спочатку було важко, тому що доводилося організовувати допомогу та її відправлення одному. Згодом дедалі більше жителів Сєвєродонецька виїхали з міста.
До Євгена завдяки сарафанному радіо та інформації у соцмережах почали звертатися знайомі. І тепер ці люди допомагають волонтерові займатись на складі. Утворилася ціла команда.
«Разом ми сортуємо, збираємо, вивозимо гуманітарну допомогу. Також допомагаємо медикаментами людям, возимо потрібне до лікарні Мечникова», — каже Євген.
За гуманітарною допомогою житель Сєвєродонецька їздив навіть на західну Україну.
«Люди якось самі знаходяться. Багато людей із західної України надсилають гуманітарку. Самі їздимо. Саме по собі виходить», — доповнює Женя.
Волонтер каже, що допомагає уся Україна.
«Також тут формуємо посилки та відправляємо до Кривого Рогу та інших міст України, бо там є багато наших евакуйованих сєвєродончан та взагалі людей з нашого регіону», — пояснює волонтер.
Допомагає і «Восток SOS»
За словами Євгена, у Дніпрі допомагають й інші волонтери. Серед таких небайдужих людей Дмитро Мішенін.
«Діма з організації “Восток SOS”. Він займається допомогою людям вже 8 років. Сам він зі Слов'янська і базується зараз тут, у Дніпрі. Діма працює у різних напрямках. І у великих масштабах допомагає людям евакуюватися», — уточнює Євген.
Дмитро має великий цех, де допомогою займається багато людей. Сюди приходить гуманітарна допомога від «Восток SOS» та інших благодійних організацій.
«У мене є складське приміщення. Ми з нього перевозимо “гуманітарку” собі на склад. А з нашого складу вже в наш регіон відправляємо. Також їздимо закуповуємо необхідне на ринки, магазини METRO, Епіцентр, і відправляємо до Сєвєродонецька», — каже волонтер.
«Менше злості»
Євген розповів, що люди, які везуть гуманітарну допомогу до Сєвєродонецька, допомагають за допомогою свого ж транспорту евакуюватися землякам.
«Наприклад, днями від нас поїхало 3 машини. Одна — на Сєвєродонецьк, одна — на Лисичанськ, і одна — на Рубіжне», — уточнює Женя.
Усе це робиться безплатно завдяки пожертвуванню небайдужих людей.
За словами волонтера, через посилення обстрілів рашистськими військами доставляти продукти до Сєвєродонецька все складніше. Є райони на Луганщині, куди зовсім не вдається привезти гуманітарну допомогу через надмірну небезпеку.
На жаль, бувають випадки, коли центри допомоги відмовляють у допомозі біженцям, аргументуючи це тим, що ті, хто потребує, не належать до їхнього району чи області. Тому команда Жені відправляє продукти та необхідне таким сім'ям.
За словами Євгена, у соцмережах крім відгуків подяки можна зустріти й негативні коментарі, коли люди довго чекають на допомогу. Заявок надходить дуже багато і через це виникають складнощі.
«Менше злості. Волонтери нікому нічого не винні, але намагаються допомогти кожному. І, на жаль, фізично всім не допоможеш, усіх не охопиш. Я — реаліст, розумію, що багато людей загине. Покинутих людей багато. Багато лежачих, багато людей з інвалідністю, які самі не можуть вибратися. Дуже хочеться, щоб людей якнайшвидше евакуювали, бо залишаться без продуктів. Сподіваюся, що не залишаться. Сподіваюся, що не захоплять. І далі можна буде допомагати та відновлювати місто», — ділиться з нами житель Сєвєродонецька.
Слідкувати за діяльністю, а також звертатися за допомогою до Жені можна на його сторінці в інстаграм та фейсбук.
Зробити пожертву для волонтерів команди Жені можна за реквізитами:
Приватбанк: 5168757398062911, Дубовіков.