Від евакуації до їжі: 5 волонтерських організацій, які допомагають сходу України
Волонтери під час війни закривають майже всі потреби людей. «Східний варіант» розповідає про 5 волонтерських організацій, які зайняли свою окрему «нішу» в допомозі людям Донбасу.
У часи війни ми багато говоримо про волонтерів. Часто людям, які залишаються під обстрілами в Луганській та Донецькій областях, більше немає на кого покластися, як на волонтерські організації та благодійні фонди.
«Східний варіант» зібрав перелік волонтерських організацій різних напрямків, аби полегшити пошук потрібної допомоги.
«Восток SOS» не зупиняється — евакуюють людей під обстрілами
БФ «Восток SOS» — організація, відома вимушеним переселенцям з Донбасу ще з 2014 року, як одна з найактивніших у допомозі ВПО. З повномасштабним наступом рф, волонтери «Восток «SOS» продовжують рятувати людей, як в інформаційному та юридичному плані, так і фізично — вивозячи їх з-під обстрілів.
В першу чергу, волонтери працюють на гарячій лінії щодня у три зміни, щоб консультувати людей, які постраждали від війни. Надають інформацію про:
- евакуацію із міст під обстрілами,
- точки видачі гуманітарної допомоги,
- доступне житло та прихистки в Україні та Європі,
- умови виїзду за кордон.
Також проводять безкоштовну евакуацію для:
- маломобільних груп населення;
- літніх людей;
- родин з дітьми;
Волонтери готові забирати людей навіть адресно з бомбосховищ. Вони вже мають понад 200 успішних історій вивезення людей у безпечні регіони.
Також «Восток SOS» активно допомагає людям з юридичними питаннями. Зокрема, ось тут розказують, як отримати пенсію під час воєнного стану. Там також можна знайти корисну інфографіку. З індивідуальними питаннями допомагають на гарячій лінії.
Волонтери зробили навіть власний довідник екстреної допомоги. Там зібрали всі важливі контакти. Їх будуть вкладати в кожну партію гуманітарної допомоги та відправляти постраждалим від війни.
У довіднику можна знайти:
- гарячу лінію евакуації;
- контакти доставлення гуманітарної допомоги;
- контакти психологічної підтримки;
- контакти для повідомлення про воєнний злочин;
- контакти державних установ та громадських ініціатив.
Крім цього, аби допомагати українцям на сході, «Восток SOS» активно співпрацює з іноземними організаціями. Одна з них — британська громадська організація RefugEase, яка допомагає біженцям з різних країн. Вони забезпечують гуманітарну допомогу, евакуацію та освіту для постраждалих.
Волонтери «Восток SOS» зустрілися з британськими колегами, коли ті приїхали до України допомагати з евакуацією людей з Донецької області. Британці привезли для жителів Донеччини продуктові набори та засоби гігієни.
Як розповіли у «Восток SOS», британські волонтери збирають гроші для українців та навіть мають власний магазин гуманітарної допомоги.
«Це виглядає як звичайний онлайн шопінг, де ви купуєте продукти або речі. Тільки вони приходять не вам, а біженцям. Ми вдячні за можливість співпрацювати з потужними організаціями, які говорять про проблеми війни й миру», — зазначають у «Восток SOS».
Контакти:
Щоб записати себе та рідних на евакуацію, можна звертатися за номерами:
+ 38 093 528 70 14
+ 38 093 528 70 15
+ 38 096 418 22 56
+ 38 099 311 53 14
Волонтерам «Восток SOS» також можна дзвонити чи писати у Telegram, Viber та Signal.
Гаряча лінія Восток SOS працює без вихідних з 9:00 до 21:00.
Телефони гарячої лінії:
+ 38 099 710 48 72 (Viber, Telegram)
+ 38 096 108 52 24 (Telegram)
+ 38 099 311 53 36 (Viber)
+ 38 096 108 60 48 (Telegram)
+ 38 099 311 53 14 (Viber)
+ 38 096 418 22 56 (Telegram)
+ 38 099 311 53 02 (Viber)
+ 38 097 144 06 58
+ 38 099 639 23 52
+ 38 096 108 75 90
+ 38 099 311 53 61
+ 38 093 528 70 15
+ 38 093 528 70 14
+ 38 096 418 22 56
ГО «Українські рубежі» відправляє людей з Донбасу до Польщі
Волонтери ГО «Українські рубежі» активно займаються евакуацією людей в межах України та за кордон. З першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну Всеукраїнське об'єднання «Українські рубежі» разом з польською організацією PCPM допомогло евакуювати до Польщі близько 600 людей з різних областей, зокрема з Донецької та Луганської.
Наразі волонтери працюють в зоні бойових дій та займаються подальшою евакуацією і підтримкою постраждалих на підконтрольній Україні території.
Спочатку людей евакуюють із районів, де ведуться бойові дії, до м. Світловодськ Кіровоградської області. Звідти вже везуть до Польщі. Але, якщо збереться група 60+ осіб, що готові їхати, можливий виїзд з іншого населеного пункту.
Крім Донбасу «Українські рубежі» також евакуюють людей з Сумської, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської областей.
«Для перетину кордону достатньо будь-якого посвідчення особистості (внутрішнього паспорта, пенсійного посвідчення тощо), закордонний паспорт не є необхідним. В наших автобусах можна їхати з тваринами. Ми допомагаємо маломобільним (на жаль не маємо спецтранспорту та умов для лежачих хворих). Організуємо харчування під час поїздки», — кажуть в організації.
Автобуси перетинають кордон із Польщею та прямують до місць колективного поселення. Там обіцяють:
- допомогу з реєстрацією та україномовних волонтерів;
- тимчасовий притулок;
- харчування;
- душ.
Все це, звісно, безплатно.
Контакти: +380988574712 (телефон, телеграм, вайбер, ватсап, сігнал), +38 050 355 7688, [email protected]
«Кожен може» — збирають кошти для тих, хто їх особливо потребує
Волонтерське об’єднання "Кожен може допомогти" — тут допомогають тим людям, які гостро потребують підтримки в умовах війни. Це, зокрема, люди з інвалідністю, діти-сироти, літні переселенці, мешканці дитбудинків, інтернатів, притулків для старих, реабілітаційних центрів. Ці люди через війну перебувають поза увагою.
Волонтери розповідають історії тих людей, яким хочуть допомогти, та збирають для них кошти від небайдужих.
Ось кілька з таких історій.
Меланія, 16 років
У дівчинки ДЦП, спастична диплегія. Народилась Меланія у Макіївці, Донецька обл. Після початку бойових дій у 2014 році, родина переїхала до Мирнограда, і за вісім років облаштувала там новий будинок. Меланія навчалась у школі, проходила реабілітації завдяки вашій підтримці, мріяла стати актрисою.
«24 лютого ми з чоловіком були в селі в Харківській області, а діти з бабусею у Мирнограді Донецької області, (це 220 км від села), ми встаємо рано, тому о 6.00 ми вже "летіли" за дітьми, зателефонували бабусі та сказали зібрати все необхідне. Вирішили, що у лісі буде безпечніше, тому що довкола немає міста. Ізюм від нас в 50 км, а Куп'янськ в 30 км. Згодом окупували Куп'янськ, але далі в наш бік росіяни не пішли. З кожним днем дедалі частіше стали чути вибухи (йшли бої за Ізюм), винищувачі літали цілодобово, але загалом було терпимо.
Потім зник інтернет і зв'язок, 5 квітня ми дізналися, що було оголошено евакуацію, чекати не стали, зібралися і наступного дня поїхали, доїхали до Мирнограда (місто вже було майже порожнім), там переночували й рано-вранці поїхали далі. Житло вдалося знайти тільки в Подільську Одеської області. Тут тихо, все є і про війну люди чули тільки з телевізора (якщо не брати до уваги тривог). Дітям дуже подобається.
Меланії було дуже погано останні дні перед від'їздом. Таких істерик у неї ніколи не було, а заспокійливого не купити ... зараз все само налагодилося. Я дуже рада, що ми поїхали, встигли, шкода лише вдруге будинок втрачати… А в село на наступний день, як ми поїхали, обстріляли з градів і увійшли росіяни, наш дідусь там, що з ним ми не знаємо, зв'язку так і немає», — розповіла волонтерам мама Меланії.
Реквізити для допомоги Меланії можна знайти ТУТ.
Настя, 8 років
У восьмирічної Насті — ДЦП. Народилась вона у Донецьку, але з початком війни у 2014 році, батьки зібрали Настю та двох її старших сестричок і назавжди покинули рідне місто.
«Дівчинка систематично проходила лікування, постійно відвідувала курси реабілітації і це давало добрі результати.
З початком війни у лютому, багатодітна родина робила спробу евакуювати дітей — але не вийшло. Зараз вони в Павлограді, Дніпропетровської області. Завдяки вашим благодійним внескам ми можемо підтримувати родину Насті», — кажуть у фонді.
Реквізити для допомоги Насті можна знайти ТУТ.
Контакти: [email protected],
Заповнити заяву на допомогу можна тут.
Люди з інвалідністю на Донбасі не лишаються віч-на-віч з війною
ГО «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» ще до повномасштабної війни допомагала людям з інвалідністю, які живуть у Луганській та Донецькій областях. Не залишають їх і зараз.
Засновник громадської організації Микола Надулічний з міста Сєвєродонецьк. Від початку війни Микола з рідними евакуювався до Львівської області і зрозумів, що має допомагати людям зі східних областей.
Його благодійна організація за підтримки ПРООН у партнерстві з Європейським Союзом перевезла понад 60 тонн гуманітарної допомоги в Харків, Сєвєродонецьк і Краматорськ.
Окрім цього Микола допомагає сім'ям, які перемістилися зі сходу та потребують захисту і підтримки. Особливу увагу в організації приділяють людям з інвалідністю та людям літнього віку.
«У 2014 році я вже пережив війну. І я знаю, що таке бомбування, коли ти безпомічний, ти нічого не можеш зробити. Уламок снаряду не дивиться є в тебе інвалідність чи ти дитина. Він просто вбиває. Нам є заради чого жити, є що захищати та кого захищати», — ділиться Микола.
Контакти: [email protected]
Дніпро — другий дім жителів Донбасу
Для переважної більшості переселенців з Донбасу місто Дніпро стає основним прихистком на шляху до західної України чи закордон. Саме сюди евакуюють людей з Луганської та донецької областей, а тому ми не можемо оминути увагою місцевих волонтерів.
Їх у Дніпрі багато. Вони розміщують, годують, надають медичну допомогу вимушеним переселенцям, та роблять багато інших корисностей. А оскільки волонтерських організацій у місті багато, для зручності там створили «Координаційний штаб волонтерів Дніпра».
Штаб об'єднує та координує зусилля волонтерських центрів Дніпра. Переселенцям, які виїхали з міст та селищ України, де проходять активні бойові дії, волонтери шукають житло, їжу, одяг та забезпечують базові потреби.
Також тут можна дізнатися про інші центри гуманітарної допомоги.
Контакти:
+38 097 500 7117, +38 099 500 7117, +38 066 328 2503 (отримати житло та їжу);
+38 097 190 6730 (дізнатись про центри гуманітарної допомоги).
Додаткові чати для зв'язку з волонтерами
- Волонтерський чат для східних областей — тут можна написати про гуманітарні потреби, про необхідність житла чи ліків. Також можна запитати про контакти волонтерів для евакуації чи інших питань в східних регіонах.
- Українська волонтерська служба — тут підказки як повідомити про потребу у допомозі, як діяти в складних ситуаціях. Також можна знайти корисні волонтерські чат-боти по всіх містах України.
- Чат взаємодопомоги волонтерів — цей чат створений для того, щоб об'єднати українців та надавати спільну допомогу під час війни.