
Як жителька Сєвєродонецька створює прикраси зі справжніх рослин
Ганна Бойко — дизайнерка та майстриня незвичайних виробів. Її роботи знають у регіоні та за його межами. І головна особливість такої творчості — справжні квіти, листя та плоди.
Свою історію та секрети свого захоплення майстриня розповіла «Східному Варіанту».
2014: це все на моїй пам'яті
Ганна — уродженка Сєвєродонецька. Після закінчення 9-го класу школи дівчина вступила до Луганського коледжу культури та мистецтв на спеціальність художник-оформлювач.
Після закінчення 5 років навчання вступила до Луганської академії культури та мистецтв.
«У силу своєї професії (дизайнер одягу) я маю працювати в театрі, створювати костюми для театру та кіно, оформлення сцени. Але я зрозуміла, що це — не моє», — зізнається Ганна.
У 2014 році навчання в академії довелося залишити.
«Коли почалася війна, бомбардування, я все це застала. Я довго відходила. Це все на моїй пам'яті. З маленькою дитиною на руках. Ми не стали ризикувати. Мені не хотілося покидати Україну, але наші батьки наполягли поїхати далі від військових дій», — згадує переселенка.
«Якщо мені щось подобається, я намагаюся це зробити сама»
Сім'я поїхала за кордон. Коли дитина підросла і з'явився вільний час, Ганна вирішила зайнятися творчістю.
Якось молода мама, побачивши вироби з ювелірної смоли та квітів, вирішила спробувати зробити так самотужки. За її словами, якоїсь єдиної назви цей вид мистецтва не має. Але найчастіше це називають «Сухоцвіти в смолі».

«Якщо я бачу щось, що мені подобається, я намагаюся це повторити, зробити це сама. Роблю виріб за власними відчуттями», — ділиться з нами майстриня.

Ганна зацікавилася та почала збирати матеріали для виробів.
«Я почала збирати квіти. Сама вчилася їх правильно висушувати. Щось підглядала в інтернеті. Цей вид мистецтва досить відомий у всьому світі. Майстри додають блискітки, якісь інші компоненти. Я також намагаюся експериментувати, додаючи щось нове. Але завжди дотримуюся класики та свого стилю», — каже дизайнерка.

Крім виробів зі смоли та рослин, Ганна створює прикраси з натурального каміння, а також захоплюється пошиттям сумок.
Тонкощі технології
За словами майстрині, вона протестувала безліч видів смол, перш ніж дійти до потрібної технології виготовлення прикрас.
«Кожні пів року з'являється новий матеріал: кращий, дорожчий. Я беру і пробую. Купила нещодавно новий, але робота виходить не тієї якості. Буває так, що ціла партія невдалих робіт. Шкода, бо витрачено час на збирання квітів, їх висушування, на смолу», — ділиться з нами Ганна.

Вона доповнила, що проблеми можуть виникнути й з температурою, в якій застигає смола.
«Через те, що опалення в нашому будинку дали лише в середині листопада, вдома було дуже холодно. Смола взагалі не застигала. Це теж впливає на якісь свої плани», — нарікає творчиня прикрас.

Ганна розповіла про нюанси збирання квітів. Заготівля рослин відбувається з початку цвітіння і до осені. Але, за її словами, виходить не все.
«Буває, стараєшся, збираєш, підбираєш, висушуєш, і виявляється, що там щось відволожилося, втратило колір: не годиться для роботи. 50% усіх матеріалів просто викидається. Я продовжую експериментувати з різними рослинами», — пояснює вона.
Майстриня доповнила, що надає перевагу роботі з дорогими та якісними матеріалами.

Плюси виставок
Через два роки, коли стихла війна, сім'я повернулася до України.
Вдома, у Сєвєродонецьку Ганна стала брати участь у виставках «Зроблено з любов'ю».

«Ще будучи школяркою, я бачила, як Лілія Юріївна влаштовувала ярмарки. Мені так хотілося взяти участь, але тоді своїх виробів, з якими можна було вийти, я ще не мала», — згадує жителька Сєвєродонецька.
Раніше «Східний Варіант» писав про творчиню ярмарків Лілію Головко.
Ганна познайомилася з іншими майстрами, влилася у колектив. Дружною командою учасники «Зроблено з любов'ю» їздили до різних міст регіону з презентацією своїх робіт.
«Завдяки виставкам мене знають по всьому округу. Навіть іноді надходять замовлення з інших областей України. Але я не маю мети підкорити весь світ, не маю мети заробляти на цьому. Це просто моє захоплення, моє хобі. Я отримую від цього задоволення», — зізнається дизайнерка.
Як вгадати?
Серед асортименту виробів Ганни можна побачити сережки, кільця, підвіски, брошки та браслети.
Майстриня поділилася, що практично неможливо передбачити, що стане у гостей ярмарку фаворитом серед прикрас.
«Буває, зроблю акцент на сережки. А купують кулони. Чи навпаки. Зроблю купу кулонів — купують кільця. І не буває такого, щоб якісь уподобання можна було вгадати», — сміється майстриня.

За її словами, на виставках трапляються і кумедні й водночас приємні ситуації.
«Буває, що до моїх робіт підходить сімейна пара. І чоловіки більше навіть цікавляться, ніж дівчата. Починають розпитувати: “А як це? А що це?” Кожному майстру приємно, коли виріб викликає такий інтерес», — ділиться Ганна.
Роботи творчині прикрас можна подивитися на її сторінках у Фейсбук та Інстаграм.
Поради майстрам-початківцям від Ганни
- До виставки важливо готуватись. У новачків, які приходять, очі горять: вони хочуть продати свої роботи... Але люди переважно проходять повз — їм потрібно щось таке цікаве і таке, чого ніде немає... Зараз можна знайти все. Тому, чим незвичайніший ваш виріб, тим більше шансів, що він викличе інтерес. Це основне завдання.
- Якщо ми говоримо про їжу, це має бути щось дуже смачне. Якщо це Nonfood, важливо запропонувати новинку.
- Буває так, що приходить відчай, пропадає інтерес, хочеться кинути своє заняття. Але після виставок розумієш, що людям це цікаво, люди це хочуть… Після такого живого спілкування знову з'являється ентузіазм і нові сили.
- Якщо ви хочете, щоб клієнт до вас повернувся, для виробів важливо використовувати якісні матеріали та не економити на них.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.