
"ДЕ ТИ": у Києві вшанували пам'ять загиблих у Драмтеатрі Маріуполя
16 березня у Києві пройшла мирна акція "ДЕ ТИ" для вшанування пам'яті загиблих у маріупольському драмтеатрі. Рік тому російські окупанти цинічно скинули бомби на театр Маріуполя, в будівлі якого переховувалися від обстрілів тисячі мирних жителів.
У столиці України перед Національним академічним театром опери та балету України імені Тараса Шевченка провели мирну акцію “ДЕ ТИ” для вшанування пам'яті загиблих у маріупольському драматичному театрі.

Кореспондент Східного Варіанта побував на події та показав, як це було.
За словами організаторів акції, цією акцією вшановують усіх тих, хто загинув в драмтеатрі та у самому Маріуполі.

"Розбомблений маріупольський драмтеатр — це обличчя російської агресії. Він став символом руйнівної та жорстокої війни проти мирних, проти свободи, проти миру, проти гідності та людяності. Це їхній злочин і це наш біль, який буде назавжди у наших серцях. Ми маємо говорити про цю трагедію, щоб світ знав та не забував! Пам'ятаємо. Кожного та кожну!" — наголосили у “ЯМаріуполь”.


Сьогодні десятки людей у Києві зібралися, щоб викласти з лампадок символічне слово “ДЕ ТИ” та вшанувати пам’ять жертв російського злочину.


“Я повертаюсь на перший поверх, і бачу людей, що лежать на полу скорчені. У тумані я побачив жінку у червоній сукні, яку її чоловік потягнув нагору сходами. Інстинктивно я побіг за ними. Унизу було нічим дихати, я закривав обличчя светром. Я піднявся на самий верхній третій поверх і зрозумів, що стою над прірвою. Сходи обірвалися. Купола театру немає, замість — величезна діра у формі півмісяця. Дах впав на концертну залу, де була сцена, місця для глядачів. І так, там були люди. Але, знаєш що, під завалами ніхто не вимовив і звука. Кричали тільки живі, які метушилися театром, — у всіх шок, хтось плаче, хтось не при тямі, хтось лається матом, хтось витягує інших з завалів”, — згадує ці страшні події маріуполець Олексій Будніков, якому пощастило вижити після російської атаки на Драмтеатр.


Нагадаємо, що рік тому, 16 березня 2022 року, російські окупанти знищили Драмтеатр Маріуполя.
Після початку повномасштабного вторгнення росії Маріупольський драматичний театр став укриттям і прихистком для більш ніж тисячі маріупольців, серед яких багато дітей.


Довкола розривалися снаряди, гуділи літаки, свистіли авіабомби, але люди, згуртувавшись, під стелями колись розкішної театральної зали, разом долали незгоди. Люди старанно вивели напис "ДІТИ" перед будівлею, аби убезпечити себе. Але російських нелюдей це не зупинило.
16 березня російська армія скинула дві надпотужні авіабомби по будівлі Драматичного театру Маріуполя. За даними міської ради Маріуполя у той день загинуло понад 600 людей.

Драмтеатр став місцем злочину і трагедії. Злочином проти людства, скоєним варварами. Трагедією для усього цивілізованого світу.
Нагадаємо, мирна акція «ДЕ ТИ» пройде ще в семи містах України, серед яких: Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Черкаси, Кривий Ріг, Ужгород та Чернівці. І всі збираються саме біля місцевих театрів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Ексклюзив Східний Варіант нагадує, як зберегти зв’язок із ТОТ у разі блокування Telegram
Ексклюзив Дочка Романа Шухевича Марія розповіла Східному Варіанту про дитинство на Донеччині
Загарбники оцінили квадратний метр житла в "днр" і "лнр" у 107 тисяч рублів

Ексклюзив В адміністрації розповіли, чи загрожує Покровську гуманітарна криза

У Краматорську на Донеччині горіла Audi (фото)
За державну зраду заочно судитимуть двох співробітниць виправної колонії в окупованому Маріуполі
В окупованому Донецьку з кранів тече коричнева рідина
Від початку доби на фронті відбулося вже 133 бойових зіткнення: подробиці від Генштабу ЗСУ
Ексклюзив На Донеччині розширили зону примусової евакуації сімей з дітьми на 11 населених пунктів

В окупованому Маріуполі виявили спалах пташиного грипу
Правоохоронці Донеччини викрили ексзаступника командира військової частини та його підлеглого у зловживанні службовим становищем
Фоторепортаж "Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля
