
Робота з Монатіком, грандіозні шоу та... цифровий дизайн. Як сєвєродончанин підкорює світ своїми танцями
Він починав вивчати танці за єдиною в місті відеокасетою, тренувався в покинутих будівлях при температурі -25° С. А зараз виступає на великій сцені по всьому світу. Як любов до вуличних танців і ревна праця зробили життя сєвєродончанина насиченим і цікавим — дізнався «Східний варіант».
Юрій Орлов — родом з Сєвєродонецька. Йому 33 роки, а танці в його житті вже 21 рік. Все почалося з піонерського табору.
«Я побачив як якийсь хлопець робить місячну ходу. Мене це дуже здивувало. Пізніше, коли мені було 14 років, хтось зі знайомих хлопців записався на уроки з брейк-дансу. Тоді я і згадав про цього хлопця з табору і вирішив записатися теж. Хоча цей вуличний стиль танцю давно зайшов у нашу країну з Америки, але інформації про нього було мало. Якісь хлопці вже щось знали про брейк, щось вміли, а ми вчилися у них. Але мені вдалося побувати лише на одному тренуванні, і школу закрили. Хоча це нас не зупиняло», — згадує танцюрист.

Друзі надихнулися побаченими елементами танцю. Вони знайшли єдину в місті відеокасету із записами брейк-дансу закордонних танцюристів.
«Ми дивилися відео як танцюють бі-бої на світових фестивалях в уповільнених кадрах, вчили елементи брейк-дансу, самостійно тренувалися. Спеціальних залів для цього тоді не було, тому тренувалися всюди: на траві, на землі, на асфальті. Знайшли занедбаний садок, розчистили там дві величезні кімнати, зробили генеральне прибирання. Залазили туди з магнітофоном через вікно і тренувалися по 5-6 годин. Займалися навіть взимку, коли температура була -25° С, а питна вода до середини тренування вже замерзала. Тепло одягалися і все одно йшли в імпровізований «зал»: дуже хотілося вдосконалюватися», — згадує Юрій.
Популярність брейк-дансу росла
На початку 2000-х в Сєвєродонецьку почали проходити фестивалі брейк-дансу. Перший фестиваль був проведений в Міському Палаці культури. Всі хлопці дуже переживали й старанно тренувалися, щоб потрапити на фестиваль. Юрій уточнює, що на той час в місті вже було багато команд, але після цього фестивалю їх стало ще більше.

«Брейк-данс став активно розвиватися в Сєвєродонецьку. І це було дуже круто. У всіх з'явилася мотивація. З'явилися школи брейк-дансу. Кількість людей на тренуваннях росла. Народжувалася конкуренція», — говорить танцюрист.
Наступним етапом розвитку танцюристів було створення власної команди. Друзі назвали її Magic Street Crew.
«Ми дізналися, що в Лисичанську проводитиметься великий фестиваль, вирішили взяти участь. Ми вважали це нереальним, оскільки судив нас тренер, чия команда змагалася з нами в фіналі за перше місце. Але він віддав голос не за свою команду, а за нас. Ми виграли й відчули нові сили, стали тренуватися ще більше», — ділиться з нами Юрій.

Згодом команда організовувала в Сєвєродонецьку вже свої фестивалі Gravity Control. Таких фестивалів було проведено 3. Також Юрій почав вести школи брейк-дансу.
Переїзд до Києва
Після закінчення університету в Сєвєродонецьку Юрій вирішив переїхати до Києва, щоб продовжити навчання. За освітою він юрист, тому встиг попрацювати за фахом. Згодом змінив багато різних професій, але танці супроводжували його завжди.
«Я горів танцями. І де б я не працював, зі мною завжди був пакет з одягом для танців. Я виходив з офісу і їхав танцювати в центр до самої ночі», — згадує Юрій.
Паралельно Юрій завжди тренувався, брав участь у багатьох чемпіонатах і фестивалях в Україні.
«Бувало, за останні гроші я міг взяти тільки квиток в один кінець на фестиваль. І в підсумку бути там тиждень: брати участь, розвиватися, паралельно танцювати й заробляти. Я завжди міг розраховувати на танці», — говорить танцюрист.
Як танці стали основною професією
У Києві відкривалися великі танцювальні школи. Завдяки участі в чемпіонатах з брейк-дансу Юрія помітили та запросили в одну з таких шкіл танців.
«Зрештою я проводив тренування дітям відразу в 4 школах. Так цілий день їздив з тренування на тренування, а після роботи обов'язково відправлявся в центр танцювати на вулиці. Паралельно я став підробляти, знімаючись в кліпах», — ділиться з нами танцюрист.

Став пробувати себе як актор.
Знімався в рекламах і серіалах:
- «Pepsi» 2021
- «Київстар» 2021
- «Arsenal» 2020
- «Левада» 2020
- «Playstation» England 2019
- «Glad» USA 2019
- «Київстар» 2019
- «Total» France 2018
- «New balance» 2017
- «Comfy» 2017
- «Sndct» 2016
- «Gloria Jeans» 2016
- «Нова пошта» 2016
- «Євро 2012»
- «Burn battle school»
- «Art zavod platform білі ночі» та ін.
- серіал «Чорнобиль» HBO USA епізоди 2019

- кінофільм «Давай танцюй» епізоди 2018
- кінофільм «Сквот 32» епізоди 2018
- серіал «Ментовські війни 3» 2018
- серіал «Виходь без дзвінка» 2018
- серіал «Дефективи» НЛО-тв епізоди, 2018
- серіал «Сімейні драми» 1 + 1, головна чоловіча роль в одній із серій, 2016
- серіал «Речдок» епізоди 2017-2018
- серіал «Клініка» головна чоловіча роль в одній із серій 2015
- спектакль «Дім таємничих пригод» 2016/2017
- спектакль «Вартовi мрiй» 2015/2016
- спектакль «Jazz jam» 2015/2016
- спектакль «Megapolis» 2015
Як танцюрист, хореограф-постановник Юрій брав участь у телешоу:
- «Eurovision 2017»
- «Квартал 95»
- «Вечірній Київ»
- «Dizel show»
- «Все для тебе»
- YUNA 2015 року, 2016
- М1 music awards, та ін.
«Танцюють всі!»
Одного разу Юрій з його друзями танцювали в центрі. До них підійшла дівчина, представниця шоу талантів «Танцюють всі» і покликала хлопців на кастинг.

«Нас забрали прямо з центру. Ми приїхали, але кастинг не пройшли. Раніше ми не чули про це шоу: це був перший сезон. Пізніше я спробував свої сили на 4-му сезоні. Знову не пройшов. Але пройшов в 5-й сезон, потрапив до сотні учасників. До фіналу я не дійшов, оскільки потрібно було танцювати й іншу хореографію. Це було досить складно. Багато чого про танці насправді я дізнався звідти. І що в танцях є якийсь рахунок (сміється)», — ділиться з нами танцюрист.
Після цього Юрій став вивчати й інші стилі танцю. У школах, де він вів уроки брейк-дансу, була можливість безплатно займатися. Танцюрист почав брати участь в колективах, які танцюють сучасну хореографію.

Юрій уточнює, що проєкт «Танцюють всі!» дав величезний розвиток танців в Україні. Дуже багато людей стали ними займатися, відкрилося багато шкіл.
«Завдяки шоу “Танцюють всі!” про мене дізналися. Стало легше отримати роботу. Я пройшов кастинг і потрапив в команду “Apache crew”. Це збірна команда з танцюристів різних напрямків, де кожен танцюрист дуже сильний у своєму стилі. Ми тренувалися щодня. Зробили свою театральну виставу. Почали працювати з артистами. Тоді й попрацювали вперше з Монатіком. Ми брали участь з ним на фестивалі YUNA», — згадує танцюрист.

Разом з командою «Apache crew» Юрій брав участь у зніманні фільмів, виступав на сцені. Завдяки команді танцюрист розвивався й отримав роботу, як сольний артист.
«Мені пощастило брати участь у Різдвяному 3D шоу “Вартові мрій”. Режисерами шоу були Костянтин Томільченко та Олександр Братоковський. Подібного формату не було раніше в Україні. Це тисячний зал, який заповнювався двічі-тричі на день. Було дуже круто!» — каже Юрій.

Участь в команді Монатіка
У грудні 2020 го року Юрія запросив хореограф-постановник виступів Дмитра Монатіка.

«У Діми вийшов новий трек і весь грудень ми працювали з ним. Ми виступали на таких шоу, як: “Жіночий Квартал”, “Вечірній Квартал”, “Світське життя”, “Танці з зірками”. Також в студії у Діми записували новорічну версію пісні “РитмоLOVE”. Це було дуже круто! Сама атмосфера заряджає. Робота з професіоналами надихає. І сам Діма Монатік дуже позитивна людина. І залишився такий же, як і до популярності, простий і веселий. З ним завжди виходить крутий результат», — ділиться з нами Юрій.


«Двигун зростання» і натхнення
Юрій уточнює, що його завжди надихали та надихають люди, які ніколи не стоять на місці, а роблять завжди щось нове. Це і професійні танцюристи, і спортсмени, і винахідники, а також артисти й художники.
У вільний від роботи час Юрій вирішив навчитися художніх навичок. Запустив свій бренд ручного розпису на жилетках «art jacket» і освоїв нову професію. Тепер крім танців Юрій працює цифровим художником.

«Ми живемо в різний час і він завжди змінюється. Кожен бачить це по-різному, але головне — позначити якісь цілі для себе і діяти. Мене надихають люди. Я вірю, що всі, хто зустрічається на нашому шляху, не просто так. А що стосується брейк-дансу, він завжди мене вів. Він подарував мені багато пригод, поїздок, знайомств. Завдяки танцям я був в Китаї та Норвегії. Збулася моя мрія — я побував в Америці, на батьківщині брейк-дансу. Я жив три тижні в Нью-Йорку, брав участь там у фестивалях брейк-дансу. І це було круто: обмінятися енергетично і танцювальним досвідом. Так, звичайно, закордонний стиль відрізняється, але і нам було чим здивувати їх. І це дуже тішило. Тоді мені пощастило брати участь в стріт-шоу. Я зміг підтягнути англійську мову. А найголовніше — завдяки танцям я знайшов дружину», — з теплом каже Юрій.

Поради танцюристам початківцям
- Можна багато думати, і розмовляти, але тільки дія породжує результат. І який би не був результат — це вже результат. І це краще, ніж нічого.
- Не варто гальмувати себе якимись шкідливими звичками. Такими заняттями ви робите кілька кроків назад. З будь-якої ситуації можна знайти вихід.
- Потрібно чимось надихатися. Потрібно, щоб завжди в голові у вас був той, чиї ідеї вас надихають. Це можуть бути просто люди з вашого оточення. Зверніть увагу, можливо, щось в їх діях вас вражає. Такі люди нас чомусь вчать. І навіть якщо ти потрапив в якусь халепу, потрібно зробити висновок. Чого це тебе навчило? Чого ці люди мене навчили?
- Танцюйте, пробуйте різні стилі й ви обов'язково знайдете те, в чому будете горіти та заряджатися на нові висоти!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.