Обстріли в Старобільську: чим допомогти місту та ЗСУ
Жителі Луганщини в час нападу Російської федерації уже продемонстрували як вони можуть гуртуватися у взаємодопомозі. Підказуємо, як допомогти Старобільську.
Вчора, 25 лютого, окупанти обстріляли місто Старобільськ. В результаті обстрілів сталися загоряння на двох двоповерхових будинках та на СТО. Також постраждав дитячий садок та газопровід.
Одна людина у Старобільську загинула, були й постраждалі.
Як і кому можна допомогти в Старобільську — читайте в нашому матеріалі.
Передати необхідні матеріали лікарні
Поранених у Старобільську приймає місцева багатопрофільна лікарня. Там «Східному варіанту» повідомили, що наразі "підтягнули" основні потреби, яких вистачить на певний час, залежно від навантаження.
В лікарні наголосили, що гроші зараз мало чим допоможуть.
Але якщо люди мають можливість допомогти, можна передати:
- питну воду, бажано в великих бутилях;
- крупи, макарони, інші продукти тривалого зберігання;
- перев'язувальний хірургічний матеріал;
- інфузійні плазмозамінні розчини;
- аналгетики;
- ліхтарі з акумуляторами;
- вологопоглинаючі серветки та простирадла.
Контакт: Роман Чередниченк, 050 145 3 143
Здати кров для постраждалих
Донором може бути будь-яка людина, що відповідає таким критеріям:
- дієздатний громадянин України;
- віком від 18 років;
- в якого немає протипоказань.
Всі бажаючі здати кров можуть звертатися в будь-який час до відділення трансфузіології Старобільської багатопрофільної лікарні, що знаходиться за адресою вул. Монастирська, 67, або зателефонувати за номером 095-655-41-13.
Чітко знати правила першої допомоги постраждалим і дотримуватися їх
МОЗ виділяє 9 головних правил першої допомоги.
Найголовніше: надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Це стосується і переміщення містом чи іншим населеним пунктом для гуманітарної допомоги чи здачі крові.
- Якщо маєте можливість, перемістіть постраждалого у більш безпечне місце.
- Оцініть його стан. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання — це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Видихом рахується – підйом та опускання живота. Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс і дихання одразу немає.
- Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної меддопомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб: поліція, ДСНС.
- Зупиніть критичні кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут, турнікет або тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут/турнікет максимально вище за місцем кровотечі на кінцівки постраждалого.
Правильно накладений кровоспинний джгут/турнікет передбачає, що кровотеча зупинена. Також потрібно зафіксувати час його накладення. За відсутності засобів для зупинки кровотечі, тисніть на рану. Важливо: НЕ переставайте тиснути на рану до приїзду медиків або накладення кровоспинного джгута/турнікета. Залежно від виду кровотечі – зупинка тиску на рану може стати смертельною для людини.
- Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.
- Якщо не з’явились життєві ознаки, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР).
- Для СЛР покладіть постраждалого на спину, закиньте голову назад. Натискайте посеред грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити близько 5-6 см. Частота натискань має складати близько 100-120 на хв.
- Тримайте пораненого у боковому положенні до приїзду медиків. Не залишайте його самого.
Записатися в територіальну оборону
Щоб отримати зброю і захищати Луганщину від окупантів, можна записатися в територіальну оборону.
Телефон: 095 011-11-05
Пошта: [email protected]
Також можна об‘єднуватися в загони самооборони, виявляти диверсантів та тих, хто ставить мітки для артилерії.