"Ми не можемо жити без собак": як жителька Рубіжного створила розплідник рідкісної породи
Наталія Бугай та її сім'я не уявляє свого життя без собак. Усе починалося з одного вихованця. Тепер у сім'ї цілий розплідник під назвою «Hunter of your heart». На цей час у ньому близько 40 тварин. Собаки беруть активну участь у виставках та змаганнях в Україні та за її межами, ведуть шоу-кар'єру та мають безліч титулів.
«Східний Варіант» дізнався, як любительці «сірих собак» це вдалося.
«Це наша сімейна справа»
У розпліднику Наталії три породи собак: чихуахуа, померанські шпіци, веймаранери. Уся сім'я активно бере участь у житті тварин і вкладає всі сили у розвиток улюбленців. За словами Наталі, так було не завжди.
«Раніше я думала, що я більше люблю котів. Якби мені хтось сказав, що в мене буде хоча б один собака, я б у житті не повірила. А чоловіка вчили з дитинства, що собака має жити у дворі. А тепер це наша сімейна справа. До неї залучені й чоловік, і діти. Ми не можемо жити без собак», — ділиться вона.
Власниця розплідника розповіла, що в декреті їй захотілося собаку.
«Перший собака з'явився у травні 2014 року. Я її завела, коли молодшій дитині був місяць. Це була собачка породи чихуахуа на прізвисько Боня. Вона була зовсім маленька і їздила у нас у сумці на візочку», — згадує Наталя.
З її слів, пізніше прийшла ідея взяти Боні пару.
«Так у нас з'явився і хлопчик. А там, де два собаки, там опинилося їх три. Прізвисько у третьої собачки Ася. З неї й почалася дресирувальна кар'єра», — каже власниця «Hunter of your heart».
Дресирування та порозуміння
Наталія розповіла, що її новому захопленню сприяла виставка собак, на якій побувала родина.
«Подивилися. Сподобалось. Почали займатися, дресирувати цю собачку. Паралельно я навчалася такої майстерності, їздила на курси до Кременчука. Мені хотілося самій усе це вміти», — пояснює вона.
Любителька собак зазначила, що попри свої розміри, чихуахуа дивувала своєю здатністю до навчання.
«За місяць ми вивчили понад десять команд. Почали брати участь у виставках. Було дуже цікаво. Перші показові виступи були у м. Рубіжне. Маленька собачка, а робить “слухняність” вівчарок. Це дуже дивувало та захоплювало», — каже власниця розплідника.
Вона доповнила, що після цього її улюблениця брала участь у виставці в Києві, а також у Дніпрі у показових виступах.
«Ася виступала перед дітьми, демонструючи трюки. Вона завжди довкола себе збирала увагу. Усім було дуже цікаво, як такий маленька собачка стільки всього вміє. Про чихуахуа пишуть, що то агресивні собаки. Неправда. У них стільки кохання. Я дивуюся, як у такому маленькому серці може бути стільки відданості, вірності», — зазначає Наталя.
Жителька Рубіжного доповнила, що дресирування собак збільшує взаємодію та зв'язок тварини з її господарем.
«З'являється таке розуміння. І це стає більше, ніж просто собака. У мене рідко мова повертається сказати, що це собаки. Це члени нашої родини», — доповнює вона.
Знайомство із «срібною примарою»
Наталя поділилася, що почала хворіти собаками. Вона все більше поринала у вивчення та дресирування собак. За її словами, амбіції зростали, і маленька собачка не змогла б їх задовольнити. Якось вона побачила породу, яка не залишила її байдужою.
«Це був веймаранер, веймарська лягава чи “срібна примара”. Мене ця порода просто вразила. Я їздила на виставки собак по всій Україні та бачила дуже багато порід. Але такої ніколи не зустрічала», — каже вона.
Наталія розповіла, що почала шукати, де в Україні можна знайти такого собаку. Вона знайшла кілька заводчиків такої породи, після чого і самого собаку.
«Я знайшла дівчинку, яку шукала. То була Дакота. Ось так у 2018-му році з'явився мій перший великий собака», — згадує власниця розплідника.
Вона доповнила, що тоді ще більше заглибилася у дресирувальний процес та виставки. Хазяйка собак розповіла, що Дакота схоплювала все на льоту.
«Вона за тиждень вивчила десять команд. Нині навіть знає команду “Ку-ку”. Ховається за руку. Дакота знає команду “Шукай”. Діти ховають від неї свої іграшки, а Дакота шукає їх. Або самі ховаються від неї по дому. І вони грають у хованки. З дітьми приголомшлива взаємодія», — ділиться з нами Наталя.
За словами Наталії, згодом родина завела ще одного собаку такої породи.
«Порода дуже рідкісна: важко знайти пару. Так у нас з'явився Харт. Після чого нам захотілося відкрити розплідник і з квартири переїхати до будинку. Так і вчинили. Наразі ми маємо одинадцять цуценят веймаранера», — пояснює любителька собак.
Сім'я з вихованцями почала їздити не тільки на всеукраїнські виставки, а й на виставки асоціації FCI, визнаної практично всім світом.
«Де ми тільки не були в Україні. А останні рази були у Молдові та Румунії», — каже Наталя.
Про породу веймаранер
Власниця «Hunter of your heart» розповіла, що ще недавно порода веймаранера була не така відома, але зараз вона дуже активно набирає популярності.
«Практично у всіх рекламах кормів, нашийників та одягу можна зустріти цю породу, бо собаки граціозні, фотогенічні, екстер'єрно дуже гарні. Вони часто перемагають у виставках. Про веймаранерів кажуть, що вони мають людський інтелект», — пояснює вона.
За словами собачниці, порода «срібна примара» виникла на початку 19-го століття в Німеччині, а саме у місті Веймар. Місцеві дворяни любили полювання та собак.
«Це мисливські собаки. Полює такий собака не тому, що йому цього хочеться: він це робить для свого господаря. Веймаранер нерозлучний із господарем, він готовий проводити з ним щохвилини», — зазначає Наталя.
Вона також доповнила, що ця порода досить рідкісна. А для України вона вважається більш новою.
«Порода веймаранера набирає активно популярності лише останніми роками. На всю Луганську область, наскільки я знаю, собак такої породи налічується лише три. Дві з яких мої», — каже любителька собак.
Наталя поділилася, що скоро вони з чоловіком вирушать до Києва, щоб відвезти цуценя веймаранера до його нового господаря. До цього цуценята з їхнього розплідника за допомогою спеціальних кур'єрів вирушали до Ізраїлю та Хорватії до своїх нових родин.
«Титул — це колосальна праця»
Наталя поділилася, що дресирування та участь у виставках потребує багато сил та витрат.
«Виставка — це право для собаки продовжувати свій рід. І титули отримують найкращі. Люди часто питають: “Ти поїхала на виставку. А скільки тобі заплатили?” Ми з чоловіком сміємось. Ні. Ти сам платиш за те, щоби взяти участь у виставці. Це колосальна праця та витрати», — пояснює дресирувальниця.
Вона відзначила, що їхня собака породи веймаранер на прізвисько Харт має безліч титулів: Юний Гранд Чемпіон України, Чемпіон України та найкращий представник породи, Чемпіон Молдови та Гранд Чемпіон Молдови, супер Гранд Чемпіон Молдови, найкращий представник породи у Молдові, Чемпіон Румунії та інші.
«Харту зараз 2,5 роки. А він закрив 3 титули дорослих чемпіона. Але для розуміння хочу зазначити, що для закриття одного чемпіона України треба відвідати щонайменше 6 виставок у різних містах. Підготовлено документи на оформлення інтерчемпіона. Загалом, титули можна довго перераховувати», — зазначає Наталя.
«Це наша родина. Наше багатство»
Власниця розплідника розповіла, що зараз у її родині з'явився третій «сірий собака». Це щеня на прізвисько Армата Number 1.
«У собачки на грудях плямка у вигляді одинички. З нею ми плануємо йти на титул, якого раніше не отримували — “Best Baby”. Після цього можна йти на чемпіона Baby», — каже любителька собак.
Дресирувальниця доповнила, що крім порід веймаранерів і чихуахуа в розпліднику є і померанські шпіци.
«Наші шпіци рідкісних забарвлень, всі вони — незвичайні. Є білі та руді. Але здебільшого всі кольорові. Є хлопчик, забарвлення якого називається “Мерль”. Для шпіца дуже рідко. І ще він має небесно-блакитні очі», — доповнює Наталя.
Любителька собак доповнила, що після появи собак цінності у їхній родині змінилися.
«У нас є можливість поїхати відпочити кудись, але ми натомість віддамо перевагу розвитку наших собак. Я, наприклад, не була в Румунії, але собака мій там був. До Молдови, гаразд, ми разом поїхали. І так у всьому. У когось достаток у житті вимірюється грошима. У мене — вимірюється в собаках. Любов до них це щось надзвичайне», — ділиться з нами Наталя.
Подивитися на собак розплідника «Hunter of your heart» можна за посиланням в Інстаграм.