"Я хотів би торкнутися теми Донбасу і Криму": як хлопець зі Слов'янська став молодіжним делегатом України в ООН
Молодь України на ювілейній 75-тій Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку у 2020 році представлятимуть двоє хлопців. Серед них — переселенець з Горлівки, який проживає в Слов'янську, Артур Агєєв
Фонд сім'ї Богдана Гаврилишина спільно з Міністерством закордонних справ України та Міністерством молоді та спорту України обрали Молодіжних делегатів України в ООН 2020–2021. Двоє хлопців вже цієї осені представлять українську молодь на ювілейному 75-му засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку.
Молодіжне делегатство — це обов'язкова програма ООН, в якій беруть участь понад 30 країн світу. Протягом року молоді представники держав зможуть взяти участь в заходах різних форматів.
У цьому році конкурс на програму «Молодіжний делегат України в ООН 2020 — 2021» став рекордним за кількістю охочих представляти українську молодь на міжнародній арені. Було отримано 226 заявок, тобто конкурс склав 113 осіб на одне місце.
Один з переможців Артур Агєєв — член Національної молодіжної ради України, мультиплікатор Євродеск, посол Європейської молоді в Україні країн Східного партнерства та асоційований член громадської організації «Асоціація випускників стажувань в інституціях ЄС «Брюссельське коло».
У 2014 році переїхав з Горлівки в Слов'янськ. Тут працює проєктним менеджером з питань політичної партиципації та міжнародного розвитку окремого підрозділу німецької неурядової організації («Друкарня»).
У 2019 з відзнакою закінчив магістратуру філології в Донбаському державному педагогічному університеті (перекладач німецької та англійської мов). Працював асистентом і синхронним перекладачем довгострокових спостерігачів Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини.
Артур брав участь у багатьох міжнародних молодіжних проєктах, був членом журі премії Social Art 2019, де свої роботи демонстрували художники з 65 країн світу. Багато років займався бальними танцями та перемагав на багатьох змаганнях. Крім того, хлопець співає і є лауреатом обласних та міжнародних конкурсів, має музичну освіту.
“ВВ” поговорив з Артуром і дізнався подробиці: як вдалося перемогти в конкурсі та що попереду (далі пряма мова).
Три хвилини від усієї України. Як відбуватиметься виступ?
Суть полягає в тому, що делегати їдуть в Нью-Йорк на засідання і після відповідають за культурні, гуманітарні, соціальні питання. Але в цьому році у зв'язку з карантином швидше за все все це буде проходити онлайн, як і Генасамблея. Плюс може бути в тому, що делегати зможуть відвідати більше зустрічей онлайн.
У кожного делегата буде півтори хвилини для виступу на Генасамблеї від імені української молоді та України. Паралельно програмі мається на думці створення спеціального проєкту, який формується на цілях сталого розвитку ООН. Цей рік ми проводимо в Україні та займаємося громадською активністю. Дали зобов'язання.
У кожного делегата своя тема для промови. Буде обговорюватися з Міністерством закордонних справ, адже по суті це спільна заява від України. Я хотів би торкнутися теми Донбасу і Криму. Це точно.
"Колосальний досвід міжнародної дипломатії"
Це як мінімум колосальний досвід роботи з Міністерством закордонних справ, ПРООН. Це міжнародні зв'язки як з іншими делегатами, так і з політиками. Було б краще зустрітися офлайн, але так теж непогано. Ну і для особистого піару теж непогана річ. Як мінімум коли у нас був відбір в півфінал цього року, була рекордна кількість заявок — 113 осіб на місце. І нам в півфіналі представники МЗС і Євроатлантичної спільноти говорили, що ті 12 хто вже тут, можете спокійно подавати нам своє резюме на роботу. Це півфіналісти. Хто переміг, думаю, більше буде можливостей. Як особисте зростання це колосальний досвід міжнародної дипломатії.
Як проходив відбір учасників?
Потрібно було заповнити заявку, що складається з чотирьох питань. Два про цілі сталого розвитку, вибрати які ми будемо розвивати протягом нашого річного мандата. Одне запитання стосувалося нашої громадянської активності та чому саме нам варто бути молодіжними делегатами.
В цьому році був конкурс відео, в якому можна було розповісти про проблему або мету, яку ми хочемо продовжити. Оцінювали резюме, вільне знання англійської, роки роботи в Україні в молодіжній сфері. У півфіналі у кожного з 12 осіб було по пів хвилини вступного слова, щоб зацікавити. Потім члени журі ставили серію питань: стратегічних, пов'язаних з міжнародними відносинами, щоб зрозуміти нашу позицію. Потім відібрали 5 осіб і дали завдання на команду. Все відбувалося через ZOOM.
Максимально напружена атмосфера, тому що 5 претендентів, кожен з них хоче стати молодіжним делегатом, але виберуть двох, і при цьому потрібно працювати в команді. Коли за тобою спостерігають і оцінюють твої навички роботи в команді. Нам давали завдання як зробити певний день національним днем в Україні. Ми повинні були це все продумати.
Питання від всіх голів засновників фонду, МЗС. Хвилин через 40 нам оголосили результат.
Що визначило перемогу?
Я думаю, аналітичний склад розуму, цілеспрямованість, знання мови, досвід в молодіжній роботі. Ну і мотивація. В основному, думаю, важливою складовою був досвід людини. Наскільки він готовий працювати та вносити далі свою лепту в розвиток молодіжної політики країни в цілому.
Я вже подавався минулого року. Цього разу я більш чітко визначив свої завдання і цілі на весь рік і конкретно про них говорив. Коли бачать, що у тебе є конкретний план чого ти хочеш, то ти вже виглядаєш більш далекоглядним в порівнянні з іншими.
Це змагання, конкурс. Можна використовувати певні помилкові фрази, які були використані іншими конкурсантами, проти них, показуючи що ти більш обізнаний в їх темі. Це була напружена боротьба, однак всі, кого я зустрів з 36-ти, були освіченими та крутими хлопцями й дівчатами. Хто б з нас не переміг, я вважаю, що це був би хороший кандидат. Якщо вибрали мене, думаю, заслужено.