
"Міф" з реальними симптомами. Що відчувають люди, які заразилися коронавірусом
Те, чого не покажуть у зведенні МОЗ. Житель Слов'янська, який переміг COVID-19, і лікарка, яка неодноразово діагностувала коронавірус, розповіли реальні факти про хворобу
Коронавірус в Донецькій області не здає позиції. Разом з тим все частіше в соціальних мережах і при особистій розмові можна почути, що люди начебто перестають звертати увагу на COVID-19 і нехтують небезпекою на нього захворіти. Деякі навіть говорять, що не вірять в існування коронавірусу взагалі.
Для того, щоб розвіяти цей міф, ми поспілкувалися з жителем Слов'янська, що перехворів на коронавірус, і з лікаркою, яка вже не раз за час епідемії виявляла випадки захворювання на коронавірусну інфекцію.
“Відчув сильну слабкість і вирішив звернутися до лікаря”
З жителем Слов'янська, який побажав залишитися інкогніто, ми познайомилися, коли вже майже не сподівалися взяти інтерв'ю у тих, хто перехворів на коронавірус. Це чоловік приблизно сорока років. Його робота пов'язана зі сферою послуг.
Симптоми захворювання відчув три тижні тому, але до лікаря звернувся не відразу.
«Відчув себе недобре: сильна слабкість, температура скакала від 35,8 до 37,2. Оскільки це було в п'ятницю та ще й перед святами, я просто провів чотири дні вдома. Але стан не покращився, тому звернувся до сімейного лікаря. Призначена флюорографія не показала змін у легенях. Оскільки весь цей час температура не знижувалася, мені зробили швидкий тест на коронавірус. Який, втім, так само нічого не показав», — розповідає чоловік.
Він хотів уже виходити на роботу, але у зв'язку з тим, що його діяльність в певному сенсі пов'язана з людьми, то лікарі вирішили направити його на ПЛР-тест.
«Додому до мене приїхали медики та вдома зробили тест. Він дав позитивний результат. До речі, тестування провели безкоштовно, а результат був уже через два дні», — продовжує житель Слов'янська.
«Далі, лікарі працювали з контактними особами, але, на щастя, судячи з усього я нікого не заразив, навіть членів своєї сім'ї.
Слава богу ускладнень у мене не було, тому в інфекційну лікарню мене не відправляли. З симптомів були тільки стрибки температури, сильна слабкість, приблизно на десятий день з'явився кашель, задишка (яка досі ще повністю не пішла)», — згадує він.
За словами нашого оповідача, на лікувальні препарати він витратив близько 2 тисяч гривень.
«З ліків я купував противірусні препарати, антибіотики, відхаркувальні сиропи. Промивав носогорло, оскільки слизова була запалена, хоча нежитю не було. Через два тижні додав різні імуностимулятори, як трав'яні, так і ін'єкції. Сильної задишки у мене не було, тому мені зробили комп'ютерну томографію. Це було безкоштовно, ніяких патологій дослідження теж не показало.
Виписали мене вже після повторної здачі тесту, який виявився негативним. Це було через 14 днів після першого тесту, тобто приблизно тиждень тому», — розповідає житель Слов'янська.
Зворотний бік процесу
Що думають з приводу реальності коронавірусу ті, хто, в силу своєї професії, регулярно з ним стикається, нам розповіла Лідія Добровінська, що працює в амбулаторії №1 Центру первинної медико-санітарної допомоги Слов'янська.
«У нас в амбулаторії кожен лікар періодично чергує в спеціальному кабінеті, де ми приймаємо хворих з температурою і взагалі з застудою. Можу сказати, що з коронавірусом ми зустрічаємося досить часто. Кожен раз, коли чергуєш в цьому кабінеті виявляєш двох-трьох хворих», — каже медпрацівниця.

Коментуючи тему можливості зараження, Лідія Добровінська звертає увагу на відмінну рису COVID-19, про яку мало говориться. Полягає вона в тому, що цей вірус вважається важким, тобто він не парить в повітрі, а досить швидко осідає і накопичується на поверхнях.
«Тому будь-яку поверхню: столи, стільці, полиці, підлоги потрібно частіше протирати», — рекомендує фахівчиня. — «Водночас той факт, що вірус недовго тримається в повітрі ускладнює його передачу повітряно-крапельним шляхом. Таким шляхом можна заразитися тільки перебуваючи з зараженим в закритому приміщенні не менше 20-30 хвилин. Потрібно пам'ятати, що найлегше коронавірусів заразитися через брудні руки».
Тривожна статистика та оптимальний алгоритм
Найкраще «міфічність» коронавірусу руйнують точні цифри статистики. Тільки за вівторок, 15 вересня, COVID-19 виявили у 46 мешканців Донецької області, зокрема у 5 дітей і однієї медпрацівниці. Дві мешканки Краматорська, 60 і 80 років, від виниклих ускладнень померли. Напередодні, з тієї ж причини померла 64-річна лікарка зі Слов'янська.
За весь час досліджень на підконтрольній Україні частини Донеччини виявлено 2 196 хворих на коронавірус. З них 1 247 осіб одужали, а 33 — померли. На лікуванні залишається 916 осіб.
Якщо ви все-таки не врятувалися і виявили у себе симптоми захворювання — звертайтеся до сімейного лікаря. Причому не особисто, а телефоном. Якщо температура висока, а додзвонитися лікаря не виходить — телефонуйте до служби «103».
Нехтувати загрозою не можна, стверджують медики. Нехай навіть у вас виявиться не коронавірус, а звичайна застуда, ризикувати своїм здоров'ям і здоров'ям оточення не варто. Наприклад, потрібно відкласти зустрічі з друзями, похід за покупками й т. д. Від відвідування роботи теж потрібно відмовитися. Все це, звичайно, принесе масу незручностей і труднощів, які компенсуються економією часу і коштів, витрачених на лікування.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.