Надійний тил: як у Слов'янську збирають гумдопомогу і чим можна допомогти
Волонтерський рух у Слов'янську не припинявся усі вісім років російсько-української війни. А з початком відкритої агресії допомога армії та цивільним стала активнішою та сильнішою. «Східний Варіант» побував у відкритому Координаційному волонтерському центрі.
Завжди готові прийти на допомогу
Приміщення на вулиці Батюка, 40, де відкрився Координаційний волонтерський центр, багато хто знає в місті. Сюди після пожежі переїхав колектив Центру культури та довкілля. Тут проводить свої заняття громадська організація «Вік щастя», де збираються люди старшого віку.
Але після того, як Росія відкрито вдерлася на територію України, тут відкрився пункт збору матеріальної допомоги та надання консультацій. Це стало можливим за підтримки міської адміністрації.
«Окрім роздачі речей або продуктів, телефоном людям відповідаємо на різні нагальні питання. Люди дзвонять, питають, наприклад, як можна виїхати зі Слов'янська. Доводиться й психологічну допомогу надавати», — розповідає координатор, директор Центру культури та довкілля Олександр Кашлаков.
Чим займається центр?
Центр працює за трьома напрямками:
📌 матеріальний (допомога нашим Захисникам та Червоному Хресту)
📌 інформаційний (інформування, консультування, напрямок)
📌 психосоціальна підтримка (діти та дорослі онлайн та офлайн).
- Номер 099 600 30 80 працює для отримання пропозицій матеріальної та ресурсної допомоги від організацій, залучення волонтерів
- З приводу інформації про транспорт (евакуація, розклади, умови проїзду) потрібно дзвонити за телефоном 099 602 08 32
- Щодо психологічної допомоги (онлайн консультації, програми, заходи, допомога психолога) слід дзвонити на номер 095 652 70 38
Телефони працюють з 8:00 до 18:00
Водночас телефон 0996003080 (матеріальна та ресурсна допомога) працює до 20:00.
Першого дня допомагати зголосилися 20 волонтерів, сьогодні їх уже вчетверо більше. Люди допомагають сортувати одяг, привозити та роздавати допомогу.
На 4 березня лише інформаційні консультації отримали близько 1000 осіб.
«Зараз до нашої логістики, крім Слов'янська, Билбасівки, Мирного, Андріївки, Святогірська та Миколаївки, додалися Лиман, Ізюм, Краматорськ, Волноваха, Маріуполь, Харків та Дніпро», — додає Олександр Кашлаков.
Центр відкрився 1 березня. Вже першого дня сюди почали приносити речі та продукти настільки масово, що за кілька днів волонтери почали регулювати допомогу оголошеннями у соцмережах, що ще необхідно, а чого вже достатньо.
«На сьогодні у нас поки що закрито питання щодо одягу, його дуже багато принесли. Водночас нам завжди потрібні засоби гігієни та продукти», — розповідає Олександр.
Крім того, Центр приймає:
- Обігрівачі, нові
- Свічки
- Кондитерські вироби
- Постіль
- Батарейки. Пальчикові, маленькі та великі
- Тканина (темних відтінків)
- Ліхтарі кишенькові та великі
ПОСТІЙНА ПОТРІБНІСТЬ:
📌 вода бутильована (різної місткості)
📌 посуд одноразовий
📌 ковдри
📌 ліки проти застуди, спреї в ніс, краплі в ніс
📌 ізолон рулонний
📌 гігієна (серветки вологі/сухі, маленькі/великі, рушники паперові/бавовняні)
📌 тканина хб!
📌 сірники
📌 кава, чай
📌 одноразові склянки
📌 цукор
📌 продукти швидкого приготування
📌 продукти, що не вимагають приготування (наприклад, енергетичні батончики)
📌 електрочайники (справні).
Чим може допомогти кожен із нас?
✅ повідомити всім про те, що Центр працює;
✅ інформувати людей, які потребують допомоги та прибули з небезпечних місць, про те, що вони можуть звернутися до Центру.
Збір речей, продуктів, гігієни та медикаментів за адресою: м-н Лісовий, Батюка, 40 (колишній УПСЗН/СОБЕС) з 9:00 до 16:00.