"Не допустимо повторення 2014-го": як Слов'янськ відзначив День єднання
16 лютого Україна відзначала День єднання — нове свято, яке з'явилося завдяки указу президента Володимира Зеленського. Цього дня на всіх держустановах підняли державні прапори та виконали національний гімн.
Як цю дату відзначили у Слов'янську — дізнався «Східний варіант».
Згуртуватися перед обличчям загрози
День єднання — нове національне свято, яке було оголошено для того, щоб українці в кожному куточку країни об'єдналися перед загрозою вторгнення військ Російської Федерації.
Уже 6 лютого було відомо, що Росія стягнула війська в районах, близьких до кордону з Україною, у кількості 70% від необхідної для наступу.
Однак перед обличчям можливої загрози, що насувається, Володимир Зеленський закликав усіх українців не піддаватися паніці. Після цього 14 лютого президент підписав указ про нове свято.
Попри те, що на підготовку до свята було лише два дні, жителі України активно долучилися до проведення Дня єднання. У Донецькій області акції відбулися у Краматорську, Маріуполі, Торецьку, Слов'янську.
Як пройшов День єднання у Слов'янську?
У Слов'янську День єднання відзначили у східній частині міста неподалік селища Семенівка. Тут пролилася перша кров захисників України ще до початку активних бойових дій навесні 2014 року. І тут же пройшли найжорстокіші бої за визволення міста.
Співробітники міської військово-цивільної та районної адміністрацій, учні місцевих шкіл, військові, нацгвардійці та усі небайдужі жителі Слов'янська зібралися біля стели біля в'їзду до міста та заспівали гімн під акомпанемент оркестру Національної гвардії України.
«Сьогодні ми відзначаємо нове свято — День єднання.
Ми робимо це на місці, де наші воїни пролили свою кров, захищаючи цілісність України.
Сьогодні ми тут, щоби підтримати нашу країну у цей скрутний час і показати, що українці єдині», — сказав голова Слов'янської ВЦА Вадим Лях.
Чим став День єднання для жителів Слов'янська?
На мітингу були присутні небайдужі жителі Слов'янська, які поділилися своїми враженнями зі «Східним варіантом».
«Видно, що акція проходить більш формальна, але це не дивно, адже лише кілька днів, як оголосили про свято. Мене ніхто не запрошував, але я приїхав своїм ходом, просто щоб зафіксувати для себе цей день, бути частиною акції. Щоб усі знали, що й жителі Слов'янська за єдину Україну», — каже 48-річний Віктор.
Вчителька зі Слов'янська Світлана вважає, що на тлі російської загрози містянам треба триматися разом:
«Я чудово пам'ятаю, що було у 2014 році. І звісно не хочу, щоб це повторилося. І розумію, що для цього нам усім треба триматися разом морально та політично. Потрібно розуміти, що ми одна країна, і ми маємо одні цінності та цілі: захистити та зберегти свою незалежність, не допустити, щоб наше майбутнє хтось вирішував за нас».
Катерина, водійка таксі, опинилася поруч із мітингом випадково. Але і вона висловила свої думки з приводу Дня єднання:
«Я за те, щоб якнайшвидше в нашій країні встановився мир. Жодний напад цього не наблизить, і я взагалі проти бойових дій. Але так склалося, що Україна має відстоювати зі зброєю в руках свої кордони. Хочеться побажати, щоб це якнайшвидше закінчилося. А ми тут, у містах, маємо демонструвати те, що ми їх підтримуємо. І ми за те, щоби жити у злагоді від заходу до сходу країни».
Після цього всі учасники мітингу попрямували до меморіалу загиблих під час визволення Слов'янська військових, аби покласти квіти.
116 лютого вторгнення російської армії на територію України не відбулося. Однак тепер українці мають ще одну можливість знову показати один одному і всьому світу, що ми вже не ті, що були у 2014 році. Ми єдині, сильні та маємо безцінний досвід опору зовнішньому вторгненню.