Нові "квартири" для тварин: як жителі Слов'янська допомагають безпритульним собакам
Ситуація з безпритульними тваринами в Слов'янську — це нагальна і, певною мірою, болюча тема для містян.
Хтось активно виступає за те, щоб доглядати за ними та контролювати чисельність. Хтось категорично проти того, щоб вулицями бігали безпритульні собаки, навіть якщо вони стерилізовані.
Проте є в місті небайдужі жителі, які ось уже багато років не просто співчувають братам нашим меншим, а й активно їм допомагають.
Ірина Орловська з однодумцями щодня доглядають за собаками, які потрапили на карантинний майданчик, що знаходиться на території Слов'янського КАТП. Серед постійних учасників сім осіб.
За всі роки, що існує майданчик, тварини виживають тільки коштом благодійності тих, хто не байдужий до їх життя. І на цей раз прості жителі Слов'янська подарували їм дах над головою — п'ять зроблених власними руками будок.
«Зараз на майданчику перебувають близько 130 тварин. Ми тут чергуємо, годуємо собак. Вигулюємо, тому що декого потрібно вигулювати тільки на повідці.
Виживаємо коштом небайдужих людей — хтось допомагає фінансами, хтось робить будки, купує корм. Звичайно, після приходу коронавірусу стало важче. Крім харчування і всього іншого тварини хворіють, доводиться звертатися в борг до ветеринарів», — розповідає Ірина.
Одне з найважливіших, в чому є потреба на майданчику, крім їжі — місця, де можуть жити бездомні тварини. Необхідність у вольєрах тут є постійно.
«Спочатку ми отримали шість вольєрів в рамках програми Бюджет участі. Кілька маленьких вольєрів зробило нам місто. Ще кілька вольєрів подарували небайдужі громадяни. Ось так розв'язуємо цю проблему», — розповідає Ірина.
І на цей раз небайдужі подарували нові, хоч і зроблені з вживаних матеріалів, будки.
«Уже не перший раз нас виручають. Вони нам подарували вже 10 будок, які роблять з підручних матеріалів. Раніше 5 штук і ось ще п'ять», — уточнює Ірина.
«Крім вольєрів і їжі, важливе питання — це стерилізація. Зазвичай проводимо стерилізацію тут, ще й виїжджаємо на виклики. Тобто, де місцеві жителі підгодовують у себе собачок, нас викликають, щоб ми їх стерилізували. Це дорогий захід. Дві тисячі гривень на тварину, оскільки тут крім ветеринарів залучені й ті, хто відловлює, транспорт потрібен, потім потрібно повернути собаку на місце, у звичне середовище перебування.
Буває таке, що люди самі привозять і потім відвозять назад, це зазвичай набагато дешевше», — говорить Ірина.
Ірина розповідає, що зараз вони чекають рішень міської ради з приводу масової стерилізації безпритульних тварин.
«Торік ми спільно з містом проводили дві великі стерилізації. Зараз потрібно це повторити, тому що пропускати не можна. У цьому сенсі, так і в цілому в плані підтримки нашої діяльності, дуже чекаємо і розраховуємо на міську владу в році, що наступив», — говорить зоозахисниця.
Також Ірина зробила акцент на тому, що останнім часом все більше до розв'язання проблем бездомних тварин і конкретно до майданчика перетримки звертаються діти.
«Учні шкіл приходять, приносять їжу, звичайно під наглядом дорослих. Самі годують тварин, видно, що їм це подобається. Одного разу навіть учні одного з коледжів виграли міні грант шість тисяч і закупили для нас шість будок. Те, що діти стають небайдужими до цієї масштабної проблеми, — це дуже радує і вселяє надію, що справа наша триватиме», — вірить Ірина.