Що не так з парком "Шовковичний": 6 проблем, про які кричать жителі Слов'янська
Сміття в водоймах, занедбаний будинок і діряві фігурки. На що скаржаться відвідувачі в парку "Шовковичному" і що говорить влада?
Парк «Шовковичний» став своєрідною пам'яткою міста, адже не так давно закінчилася його реконструкція, і тепер він виглядає набагато краще, ніж 5 років тому.
Міський голова Слов'янська Вадим Лях також не забуває нагадувати, що парк зроблений і це сталося за його каденції. Але чи все так бездоганно, як здається на перший погляд? Ми прогулялися парком і виявили об'єкти до яких в місцевих жителів і гостей міста є питання. Пропонуємо вашій увазі ряд проблем парку «Шовковичний».
Проблеми водойм
Водойми, які є на території парку, перебувають не в найкращому стані.
Поруч з парком є невелике озеро, і частина водойми потрапляє на територію парку. Над цією водоймою є два пішохідні містки, якими проходять десятки людей. Якщо затриматися на одному з мостів, ми можемо помітити сміття, очерет і частини дерев, які просто лежать всередині.
Така гнітюча ситуація відбувається і в штучно створеній водоймі на початку парку. Очерет закриває весь вид з помосту, а в озері відбувається процес цвітіння.
Відвідувачі підкреслили, що такі факти, певна річ, не радують око, а імовірніше викликають відразу.
Міська рада у відповідь на наші запитання послалася на особливості гідрологічного режиму 2020 року, а також заявив про періодичне очищення водойм від сміття співробітниками парку.
Державна екологічна інспекція в Донецькій області заявила, що звернулася до Слов'янської міської ради з пропозицією щодо створення комісії та спільного огляду водойм парку.
Занедбана будівля
Друге, що сильно впадає в очі, так це занедбана будівля. У минулому це був кінотеатр 30-річчя Перемоги, проте вже тривалий час він не працює.
Було б добре, якби цю будівлю можна було якось використовувати, і на це міська рада заявила, що в планах є розробка проєктно-кошторисної документації за об'єктом «Капітальний ремонт літнього кінотеатру 30-річчя Перемоги».
В такому випадку залишається лише чекати, коли в чиновників дійдуть до цього руки та з'являться фінанси.
Аварійні атракціони
Коли відбувалася реконструкція парку, усі несправні атракціони демонтували, проте залишили колесо огляду. Воно не працює вже дуже давно, і про перспективи говорити важко.
Небайдужі жителі міста голосують під петицією щодо демонтажу колеса, здачею його на металобрухт і встановлення нових атракціонів на вторговані гроші.
Голосувати можуть не лише жителі міста, але і жителі інших населених пунктів.
Міська рада планує провести тендер і вибрати підрядника, який огляне фундамент атракціону і зробить висновок, чи можна відремонтувати його або все-таки потрібно проводити демонтаж.
Проблемні прапори
Біля сцени на якій виступають різні колективи під час свят встановлені стовпи, між якими натягнуті прапори різних країн.
Частини прапорів вже немає, велика частина має зношений та пошарпаний вигляд.
Однак у міській раді запевнили, що заміна відбудеться найближчим часом.
Пошарпані курки
На зеленій зоні в парку розміщені великі фігури курок. Їх привезли в місто за каденції Нелі Штепи, одна з курок була встановлена на Соборній площі, а решта були в парку в одному з приміщень.
Тепер три курки встановлені в парку, однак фарба на них місцями вже стерлася, на деяких фігурках є дірки.
Міська рада заявила, що курки не є комунальною власністю міста, а отже провести ремонт за бюджетні гроші місто не може.
Цегляний будиночок з... нецензурною лексикою
Найяскравішим прикладом того, що в парку не все так добре, як здається на перший погляд, є невеликий цегляний будиночок, на якому крім малюнків квітів є нецензурні написи.
Ці написи особисто ми могли бачити не менше пів року, тоді виникає питання до співробітників парку, чому це не стерли.
Лише після нашого звернення міська рада відзвітувала про те, що написи замалювали.
Ми розібрали кілька проблем парку, від масштабних до найпримітивніших.
У деяких випадках в міста немає коштів на розв'язання проблем, в деяких можливо бажання.
Провести очищення водойм від сміття, покіс очерету і витягнути колоди з води можна було за пару днів, залучити молодих художників для розмальовування курок можна було б силами місцевих гуртків.
Однак це не зроблено з ряду причин і чи варто цього чекати нам невідомо.
Грандіозний проєкт з реконструкції парку так і не був доведений до кінця.
Ми вирішили не торкатися питання установки біотуалетів біля самих доріжок, якими ходять, і на які жителі скаржаться через неприємний запах, про відсутність зелених насаджень, квітників та газонів і т.д.
Ми просто подивимося скільки ще років знадобиться, щоб довести стан парку до логічного завершення.